Středa 19. února 2020svátek má Patrik 2 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nové album „postaru“

Nicolas Sarkozy s manželkou Carlou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nicolas Sarkozy s manželkou Carlou. | foto: ČTK

PAŘÍŽ Bývalá modelka, zpěvačka a skladatelka Carla Bruniová-Sarkozyová si nedělá iluze – její nové album nebude posuzováno jenom podle obsahu, ale i podle toho, že je manželkou francouzského prezidenta. Říká to v posledním čísle týdeníku VSD.

„Je nebezpečí, že kritika, která je užitečná, bude v dobrém nebo ve špatném ovlivněna tím, že jsem ženou prezidenta republiky,“ řekla.

První kritika, která se objevila, je nanejvýš příznivá. Vyšla ve francouzském listu Le Figaro, jehož pravicové zaměření odpovídá zaměření Sarkozyho. Jeho redaktor označil hudební dílo prezidentovy manželky za „veliký úspěch“, „zralé album výjimečné kvality“ a „nejočekávanější album posledního desetiletí“.

Sama si napsala text i hudbu
Album s názvem Comme si de rien n’était (Jako by se nic nestalo) vyjde 21. července. I když jeho autorka teď používá jména Carla BruniováSarkozyová, na obálce bude jen Carla Bruni. Nová Sarkozyho manželka ho nahrála „postaru“, ve studiu se svými dvorními muzikanty. K většině písní napsala sama text i hudbu, údajně již před delší dobou. Je to její třetí album. Prvního se prodaly dva miliony, druhého 400 000 kusů.

Le Figaro uvedl, že v novém albu opustila čistý folk a přiblížila se francouzskému šansonu i rozevlátosti 60. let. Britský list The Guardian označil album za pop-folkové. „V kostce řečeno: méně Ameriky, víc Francie, víc Beatles.“  Slova některých písní nepochybně vyvolají komentáře. Le Figaro cituje například „Jsi moje droga/ smrtelnější než afghánský heroin/ nebezpečnější než kolumbijský koks,“ a „Jsem dítě/ přes svých čtyřicet let/ přes svých třicet milenců/ dítě“. Některé písně však, stejně jako text těchto dvou, vznikly ještě předtím, než Sarkozyho potkala, napsal list The Guardian.

Čtyřicetiny oslavila Carla BruniováSarkozyová před několika měsíci. Před únorovým sňatkem se Sarkozym se jí přičítalo mnoho milenců, mezi nimi měl být třeba i zpěvák skupiny Rolling Stones Mick Jagger, a také výrok, že monogamní je jen čas od času. Nyní prohlašuje, že chce být se Sarkozym až do smrti. Je třetí Sarkozyho manželkou.
,
Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

gakusei ee pičo blbá. 18:12 14.6.2008

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!