Středa 26. února 2020svátek má Dorota 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

„Sarkozy má pět mozků“

Nová manželka francouzského prezidenta Carla Bruniová-Sarkozyová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová manželka francouzského prezidenta Carla Bruniová-Sarkozyová. | foto: ČTK

PAŘÍŽ  Vzhled, šarm, inteligence. To jsou tři zbraně, kterými francouzský prezident Nicolas Sarkozy okamžitě dobyl srdce své nynější manželky, bývalé modelky a později zpěvačky Carly Bruniové-Sarkozyové. Prohlašuje to ona sama v knize Pravdivá historie Carly a Nicolase, která tento týden vychází ve Francii.

„Bylo to okamžité. Nečekala jsem někoho tak zábavného, tak živého. Jeho vzhled, jeho šarm, jeho inteligence mě svedly. Má pět nebo šest obdivuhodně fungujících mozků. Ne že bych dříve chodila s nějakými pitomci, to není můj druh. Ale jemu to myslí opravdu, opravdu rychle,“ prohlašuje nová francouzská první dáma.

Potvrzuje, že se spolu poprvé setkali v listopadu loňského roku na večeři u odborníka na reklamu Jacquesa Séguély. Už při příchodu prý pochopila, že jde o připravenou „dohazovací schůzku“, protože tam byly tři páry a svobodní byli jen ona a prezident. Ten ji pak doprovodil domů a už druhý den byl u ní na večeři při svíčkách.

Žárlí na ministryni?
Sarkozy byl tehdy čerstvě rozvedený se svou druhou manželkou Cécilií. Jeho vztah s Carlou Bruniovou vešel ve všeobecnou známost v prosinci, kdy se spolu s jejím malým synem objevili v Disneylandu nedaleko Paříže. Svatba byla 2. února. Pro novomanželku to byl první sňatek.

V knize, kterou na základě rozhovorů s ní sepsali publicisté Valérie Bénaimová a Yves Azéroual, Sarkozyho manželka nešetří slovy obdivu. „Je to nepředstavitelné, jak pracuje,“ říká. Až si prý o něho často dělá starosti. Prezidentovi ale stačí jen „tři paprsky slunce, a už je pro něj život zase krásný“.

První dáma v knize popírá svou údajnou rivalitu s pohlednou ministryní spravedlnosti Rachidou Datiovou. „Vídám ji často, hodně se nasmějeme. Ty pověsti asi pramení z toho, že je to přítelkyně bývalé ženy mého manžela (Cécilie). Ale opravdu mezi námi není žádné nepřátelství.“ Nedávno však Datiovou důrazně upozornila, že si nepřeje, aby jejímu manželovi posílala brzy ráno SMS.

Carla Bruniová-Sarkozyová pochází z bohaté severoitalské rodiny. Jako modelka a zpěvačka měla pověst požíračky mužů. Jejími partnery byli kromě jiných zpěvák skupiny Rolling Stones Mick Jagger a kytarista Eric Clapton. Loni v únoru v rozhovoru pro Le Figaro Madame řekla, že monogamie ji děsně nudí. Dva měsíce po sňatku se Sarkozym ale v týdeníku L’Express prohlásila, že je italské kultury a nechtěla by se rozvádět, takže bude „první dámou až do konce manželova mandátu a jeho manželkou až do smrti“.

„Carla“, jak ji běžně nazývá francouzský tisk, se nemíní vzdát své profesionální kariéry. „Nemám v úmyslu měnit povolání, nadále jsem jenom folková zpěvačka.“ Dokud bude manžel prezidentem, nebude prý ale vystupovat na scéně.

K odpovědi na otázku, jak si představuje svou práci v roli první dámy, však bývalá modelka pět mozků svého manžela rozhodně nepotřebovala - chce bojovat proti globální chudobě a nevzdělanosti.

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....