Neděle 23. února 2020svátek má Svatopluk 10 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Novozélanďan prodal skálu, která mu při zemětřesení zničila dům

Manželé Jamesovi se dívají na svůj dům v troskách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manželé Jamesovi se dívají na svůj dům v troskách. | foto: ČTK

WELLINGTON Za více než 60 tisíc novozélandských dolarů, což je asi 760 tisíc korun, prodal Novozélanďan v internetové aukci kus skály, který mu minulý měsíc při zemětřesení zničil dům. Rocky, jak třicetitunový balvan nazval, neobyčejně pozvedne vzhled domu, "zvlášť když ho dovnitř dostanete střechou garáže, jako jsme to udělali my", cituje muže agentura AP.

"Je jako nový (jen s troškou prachu z betonu). Hodí se jako zahradní dekorace nebo, což byl náš případ, jako úžasný doplněk vaší domácnosti," napsal v průvodci k prodeji Phil Johnson z novozélandského Christchurch, které v únoru zasáhlo ničivé zemětřesení.

Balvan se při něm svalil z kopce za Johnsonovým domem, propadl střechou garáže a skončil ve vstupní hale.

Vítěznou částku 50 tisíc novozélandských dolarů (NZD) nabídla společnost NZSki propagující novozélandské lyžařské středisko. Zbývajících asi 10 tisíc NZD přihodil jiný kupující za to, že mu NZSki v letovisku zařídí dovolenou.

Mluvčí serveru Trade Me, kde se aukce uskutečnila, řekl, že výtěžek z prodeje bude věnován Červenému kříži pro pomoc lidem zasaženým zemětřesením.

NZSki chce vystavit Rockyho na parkovišti v lyžařské oblasti Mount Hutt, která je asi sto kilometrů od Christchurch. Podle ředitele firmy Jamese Coddingtona se čeká, že Rocky se tu stane atrakcí návštěvníků.

Zemětřesení o síle 6,3 stupně Richterovy škály zasáhlo druhé největší novozélandské město 22. února. Vyžádalo si nejméně 166 mrtvých a rozsáhlé škody na majetku.

,
Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

VYZKOUŠENO: Domácí test odhalí, zda máte chřipku
VYZKOUŠENO: Domácí test odhalí, zda máte chřipku

Se sychravým zimním počasím se začínají ordinace plnit lidmi s nachlazením. Stačí zvýšená teplota, rýma nebo kašel a často běžíme k lékaři. Přitom si tímto jednáním můžeme více uškodit než pomoci.