Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Novozélanďan prodal skálu, která mu při zemětřesení zničila dům

Magazín

  11:06
WELLINGTON - Za více než 60 tisíc novozélandských dolarů, což je asi 760 tisíc korun, prodal Novozélanďan v internetové aukci kus skály, který mu minulý měsíc při zemětřesení zničil dům. Rocky, jak třicetitunový balvan nazval, neobyčejně pozvedne vzhled domu, "zvlášť když ho dovnitř dostanete střechou garáže, jako jsme to udělali my", cituje muže agentura AP.

Manželé Jamesovi se dívají na svůj dům v troskách. foto: ČTK

"Je jako nový (jen s troškou prachu z betonu). Hodí se jako zahradní dekorace nebo, což byl náš případ, jako úžasný doplněk vaší domácnosti," napsal v průvodci k prodeji Phil Johnson z novozélandského Christchurch, které v únoru zasáhlo ničivé zemětřesení.

Balvan se při něm svalil z kopce za Johnsonovým domem, propadl střechou garáže a skončil ve vstupní hale.

Vítěznou částku 50 tisíc novozélandských dolarů (NZD) nabídla společnost NZSki propagující novozélandské lyžařské středisko. Zbývajících asi 10 tisíc NZD přihodil jiný kupující za to, že mu NZSki v letovisku zařídí dovolenou.

Mluvčí serveru Trade Me, kde se aukce uskutečnila, řekl, že výtěžek z prodeje bude věnován Červenému kříži pro pomoc lidem zasaženým zemětřesením.

NZSki chce vystavit Rockyho na parkovišti v lyžařské oblasti Mount Hutt, která je asi sto kilometrů od Christchurch. Podle ředitele firmy Jamese Coddingtona se čeká, že Rocky se tu stane atrakcí návštěvníků.

Zemětřesení o síle 6,3 stupně Richterovy škály zasáhlo druhé největší novozélandské město 22. února. Vyžádalo si nejméně 166 mrtvých a rozsáhlé škody na majetku.

Autoři: ,