Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Novozélanďan prodal skálu, která mu při zemětřesení zničila dům

Magazín

  11:06
WELLINGTON - Za více než 60 tisíc novozélandských dolarů, což je asi 760 tisíc korun, prodal Novozélanďan v internetové aukci kus skály, který mu minulý měsíc při zemětřesení zničil dům. Rocky, jak třicetitunový balvan nazval, neobyčejně pozvedne vzhled domu, "zvlášť když ho dovnitř dostanete střechou garáže, jako jsme to udělali my", cituje muže agentura AP.

Manželé Jamesovi se dívají na svůj dům v troskách. foto: ČTK

"Je jako nový (jen s troškou prachu z betonu). Hodí se jako zahradní dekorace nebo, což byl náš případ, jako úžasný doplněk vaší domácnosti," napsal v průvodci k prodeji Phil Johnson z novozélandského Christchurch, které v únoru zasáhlo ničivé zemětřesení.

Balvan se při něm svalil z kopce za Johnsonovým domem, propadl střechou garáže a skončil ve vstupní hale.

Vítěznou částku 50 tisíc novozélandských dolarů (NZD) nabídla společnost NZSki propagující novozélandské lyžařské středisko. Zbývajících asi 10 tisíc NZD přihodil jiný kupující za to, že mu NZSki v letovisku zařídí dovolenou.

Mluvčí serveru Trade Me, kde se aukce uskutečnila, řekl, že výtěžek z prodeje bude věnován Červenému kříži pro pomoc lidem zasaženým zemětřesením.

NZSki chce vystavit Rockyho na parkovišti v lyžařské oblasti Mount Hutt, která je asi sto kilometrů od Christchurch. Podle ředitele firmy Jamese Coddingtona se čeká, že Rocky se tu stane atrakcí návštěvníků.

Zemětřesení o síle 6,3 stupně Richterovy škály zasáhlo druhé největší novozélandské město 22. února. Vyžádalo si nejméně 166 mrtvých a rozsáhlé škody na majetku.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat