Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nový Zéland neprodloužil muži pracovní vízum. Kvůli nadváze

Magazín

  7:00
WELLINGTON - Novozélandské úřady odmítly prodloužit pracovní povolení občanovi Jihoafrické republiky kvůli jeho nadměrné tělesné hmotnosti. Albert Buitenhuis už za šestiletý pobyt na Novém Zélandu sice shodil 30 kilogramů, avšak stále váží 130 kilo.
Nadváha - ilustrační foto.

Nadváha - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Imigrační úřad podle serveru BBC ve zdůvodnění svého rozhodnutí uvedl, že Buitenhuis nesplňuje přijatelné zdravotní normy. Muži, který se do města Christchurche přistěhoval s manželkou Marthie v roce 2007, hrozí vyhoštění. Až dosud úřady jeho pracovní povolení každoročně prodlužovaly.

  • Až 30 procent obyvatel Nového Zélandu má nadváhu, což zemi v tomto ukazateli staví na jednu z nejvyšších příček v rozvinutém světě.
Nadváha - ilustrační foto.

"Vždy jsme žádali o prodloužení pracovního povolení a o Albertově váze nebo zdraví se nikdy nemluvilo," řekla Marthie. Až letos v květnu se pár dozvěděl, že pracovní vízum nebude z důvodu Albertovy nadváhy prodlouženo. Manželé se proti rozhodnutí odvolali k ministrovi přistěhovalectví s odůvodněním, že muž zhubl.

Mluvčí imigračního úřadu řekl, že Buitenhuisovi hrozí kvůli nadváze zdravotní komplikace jako cukrovka, vysoký krevní tlak a srdeční onemocnění. "Všichni přistěhovalci musejí splňovat přijatelné zdravotní normy, aby nároky novozélandského zdravotnictví byly co nejnižší," řekl.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!