Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

O titul Auto roku se utkají Giulia, Ateca, Kodiaq, Tiguan a V90

Magazín

  7:00
PRAHA - O titul Auto roku 2017 se v Česku utkají Alfa Romeo Giulia, SEAT Ateca, Škoda Kodiaq, Volkswagen Tiguan a Volvo V90. Motorističtí novináři a veřejnost je vybrali z 27 vozů, které byly do 23. ročníku ankety navrženy. Hlasování skončí 28. února. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Svaz dovozců automobilů, který soutěž pořádá.

SEAT Ateca foto: Seat

Finálovou pětici ještě předtím ohodnotí odborná porota na testovacích jízdách 25. ledna v Kunicích-Vidovicích u Prahy. V anketě letos může kromě novinářů z motoristických časopisů hlasovat i veřejnost. Má celkem pět hlasů k 25 hlasům, kterými vítěze ankety vybírají zástupci tisku.

Další novinkou ankety je povinnost automobilek zařazených do soutěže finančně se podílet na jejím organizování. „Za přihlášení jednoho vozidla požadují pořadatelé 30.000 korun. Finalisté připlácí dalších 50.000 korun,“ uvedl František Neuman ze svazu dovozců. Peníze by měly být použity k propagaci ankety na sociálních sítích, v rozhlase a v dalších médiích.

Proti minulosti se přestane vybírat vítěz v jednotlivých třídách vozidel a bude jen jeden celkový vítěz. Loňský ročník, který pořadatelé vyhlašovali v únoru, vyhrála Škoda Superb třetí generace.

Nový SUV model Kodiaq
Volkswagen Tiguan. Německé SUV staví na stejné technice jako Kodiaq, je však...

Lidé mohou hlasovat od začátku listopadu loňského roku na internetových stránkách Auto roku. Veřejnost mohla pro vybraný model hlasovat už dříve v oddělené anketě, ve které vybírala auta v pěti kategoriích. V nižší střední třídě loni uspěl Opel Astra, ve střední a vyšší třídě Škoda Superb, mezi terénními a velkoprostorovými automobily se největší přízni těšilo Volvo XC90 a nejoblíbenějším „sporťákem“ byl Ford Mustang. V segmentu městských vozů triumfovala Mazda CX-3.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!