Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Obama na tiskové konferenci: Co to tu kváká za kachnu?

Magazín

  16:27
WASHINGTON - Internetem se šíří další video s Barrackem Obamou v hlavní roli. Populární záznam na serveru YouTube zachycuje tiskovou konferenci v Bílém domě, která je zničehonic přerušena zvonícím mobilním telefonem jednoho z novinářů. Trapnou situaci korunoval fakt, že místo běžného vyzvánění znělo místností kachní kvákání.

Barack Obama při jednání lídrů států G20. foto: ČTK

"Čí je to kachna tam dole?" ptá se zmatený Obama poté, co je přerušen při vážném projevu o podpoře lidských práv homosexuálů. První dáma Michelle po jeho boku mezitím propuká v smích. Nejmocnější muž světa poté nemůže zachovat vážnou tvář. "Mimochodem, kam na tahle vyzvánění chodíte? Jsem jen zvědavý."

Kachna v Bílém domě

Barrack: "Víme, že úspěch nezáleží pouze na změnách zákonů, ale také změnách v lidských srdcích. A ta opravdová změna nikdy nepřijde z Washingtonu."

sálem náhle zní kachní kvákání (nutné zvýšit hlasitost reproduktorů)

Barrack: "Kdo má tam dole kachnu?"
Michelle: "Je to kachna!"
Barrack: "Tam někde kváká kachna!"

Barrack i Michelle nezadrží smích

Barrack: "Mimochodem, kam na tahle vyzvánění chodíte? Jsem jen zvědavý."

Obama dále pokračuje ve svém projevu.

Zaznamenaný incident se přihodil 28. června při konferenci pořádané ve východním křídle Bílého domu při příležitosti Měsíce lesbiček, gayů, bisexuálů a transsexuálů.

Není to poprvé, co si uživatelé sociálních sítí posílají videa s prvním afroamerickým prezidentem USA. V červnu obletěl svět klip zachycující rozhovor s novinářem, při kterém Obama velice zručně zabije kolem poletující mouchu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!