21. května 2010 12:18 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Obamovu řeč o finanční reformě narušil malý hraboš

Barack Obama mluvil o finanční reformě a před ním běhal malý hlodavec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barack Obama mluvil o finanční reformě a před ním běhal malý hlodavec. | foto: Reuters

WASHINGTON Projev amerického prezidenta Baracka Obamy v růžové zahradě před schválením reformy finančního sektoru USA málem zastínil malý hlodavec. Zatímco si Obama pochvaloval ukončení zdržovací taktiky ze strany republikánských senátorů, vyběhl z křoví před Bílým domem malý tvor, přeběhl přímo před pultíkem s prezidentským znakem a zmizel v porostu.

Barack Obama mluvil o finanční reformě a před ním běhal malý hlodavec.Není jasné, zda si Obama zvířete vůbec všiml. Rozhodně ale na sobě nedal  nic znát a po skončení projevu bez odpovídání na otázky odešel do Bílého  domu.

Jakmile ale prezident zmizel ze zahrady, vypukla mezi reportéry a fotografy debata o tom, jaké zvíře si vlastně přišlo Obamův projev poslechnout - krysa, myš, nebo dokonce krtek? Nakonec se ke slovu dostali i přírodovědci.

"Částečně bych vyloučil krysu, protože to nemá typický ocas stejně dlouhý  jako tělo," řekl washingtonský zoolog Russel Link, když si prohlédl fotografie s hlodavcem. "Tipuji to na hraboše," dodal. Média nicméně připomínají, že to není poprvé, co se v růžové zahradě Bílého domu objevil nějaký hlodavec.

Reportéři už nějaké viděli při Obamově projevu ke katastrofální ropné skvrně v Mexickém zálivu. Krysa se objevila také při čekání na vystoupení Obamova předchůdce George Bushe.

Čtěte také:

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz