29. prosince 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

OBRAZEM: Krokodýl se zakousl do sekačky

Krokodýl Elvis zaútočil na sekačku na trávu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krokodýl Elvis zaútočil na sekačku na trávu. | foto: Reuters

SYDNEY Krokodýl Elvis žijící v parku pro plazy a ještěry u australského Sydney si vybral neobvyklou oběť. Zaútočil na sekačku na trávu zrovna ve chvíli, kdy pracovník zahrady chtěl posekat okolí jeho bazénu.

Elvis je svými útoky na hlučné stroje proslulý, do zoologické zahrady se totiž dostal z volné přírody před třemi lety, když začal útočit na rybářské lodě.

Padesátiletý krokodýl se do sekačky zakousnul a nepustil nikoho do blízkosti svého úlovku. Pečovatelům se nakonec podařilo Elvise odlákat pomocí šťavnatého klokaního masa. Jednomu z nich, Timu Faulknerovi, se podařilo během manévru vylovit z bazénu sekačku i dva vylomené Elvisovy zuby.

Půltunový krokodýl dříve útočil na rybářské lodě. Teď si za svou oběť zvolil sekačku na trávu.

Půltunový krokodýl dříve útočil na rybářské lodě. Teď si za svou oběť zvolil sekačku na trávu.

Partnerku pokaždé zabil

"Takoví jsou krokodýli," říká Libby Bainová, mluvčí parku Gosford severně od Sydney. "Když jednou něco mají, drží se toho a je nebezpečné je přimět kořist pustit." Ani když ztratí krokodýl zuby, není to žádný problém, protože mu vždy dorostou, vysvětlila.

Mnozí se divili, proč lovil Faulkner z bazénu zuby, když mu hrozilo napadení obrovským zvířetem. Podle Bainové bylo nutné je vylovit, neboť ucpávají filtrování bazénu.

Krokodýl si na sekačce vylomil dva zuby. Stroj pak ležel dlouhou dobu na dně jeho bazénu.

Krokodýl si na sekačce vylomil dva zuby. Stroj pak ležel dlouhou dobu na dně jeho bazénu.

Elvis má pět metrů a asi 500 kilogramů, dříve žil u severního pobřeží u města Darwin. "Je to zákeřný krokodýl, skutečné monstrum," říká Bainová. "Už jsme se dvakrát snažili dát ho dohromady s krokodýlí dámou, ale pokaždé ji zabil," dodala.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz