Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ohniskem štěnic je New York, hmyz je odolnější proti pesticidům

Magazín

  11:00
CHICAGO - Odborníci na štěnice se sjeli tento týden do hotelu na předměstí amerického Chicaga, aby diskutovali o nových způsobech boje proti nepříjemnému hmyzu, který se v poslední době značně rozšířil na severovýchodě USA.
Štěnice - ilustrační foto.

Štěnice - ilustrační foto. foto: Reprofoto

Experti uvádějí, že ohniskem je momentálně New York, kde byly štěnice v poslední době objeveny v divadle, kancelářích, obchodech i v luxusních bytech. Výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike v neděli oznámil, že dočasně zavírá svůj obchod Niketown, který se stal zatím poslední obětí krvežíznivého hmyzu.

V posledních letech se navíc rozšířily zprávy o tom, že si štěnice vyvinuly odolnost vůči běžným pesticidům, což boj proti nim ztěžuje. Očekává se, že Chicago bude během dvou až tří let čelit stejnému problému, jako nyní New York. Tomu se už nyní snaží zabránit experti, kteří se tu sjeli na Severoamerickém summitu o štěnicích 2010.

Do hotelu Hyatt v Rosemontu dorazili mnozí entomologové i se sbírkou živých štěnic, aby si navzájem ukázali, jak je co nejlépe rozpoznávat. Ředitel hotelu Aaron Bastable už vyjádřil naději, že delegáti mají sklenice s exponáty pevně uzavřené.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!