Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Orchestr hrající na zeleninu vystoupí v Litoměřicích

Magazín

  15:22
LITOMĚŘICE - Flétny z mrkve, trumpety z papriky a housle z pórku. Na tyto a další zeleninové nástroje hrají Vienna Vegetable Orchestra. Zeleninový orchestr poprvé v Česku vystoupí v rámci 15. ročníku festivalu Litoměřický kořen.

Vegetable Orchestra. foto: Reprofoto

Divákům se během festivalu představí mix alternativní hudby, folklóru a takzvané vážné hudby, řekl Michal Hanzl z agentury Modrý z nebe, která festival pořádá.

Během vystoupení zeleninového orchestru se podle Hanzla diváci mohou těšit na mnoho instrumentů vyrobených ze zeleniny.Skupina prý hraje převážně vlastní skladby, ale na repertoáru má třeba i Pochod Radeckého. Své nástroje podle Hanzla mají hudebníci tak rádi, že je po koncertě uvaří a spolu s publikem snědí. Kapelu na turné totiž doprovází i kuchař, který přímo na pódiu použité nástroje zpracovává na polévku.Hanzl dodal, že diváci uvidí i další zajímavá vystoupení. Údajně nejzajímavější ženský hlas na současné berlínské scéně budou moci slyšet při vystoupení skupiny Arjopa. Z maďarské vesnice Paszab přijede údajně nejautentičtější rodinná cikánská kapela Parno Graszt. Temperamentní hudebník s vizáží sňatkového podvodníka Peppé Voltarelli pak představí mix kalábrijské a pouliční hudby.

První ročník Litoměřického kořenu se konal v červnu 1995. Mimo jiných zde tehdy vystoupili Zuby nehty, Vladimír Mišík, Hudba Praha, Tata Bojs, Tony Ducháček & Garage, Petr Váša, Dunaj a MCH Band. Na každý ročník festivalu přijde zhruba 1000 diváků.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!