Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Osm plováren, které stojí za návštěvu v horkých dnech

Magazín

  11:30
Vybrali jsme pro vás osmičku plováren pod širým nebem, kde nehrozí sinice ani problémy s hygienou. A navíc mají styl.
Bikiny - ilustrační foto.

Bikiny - ilustrační foto. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Nejlepší koupaliště v ČR

Přírodní koupaliště, termální lázně nebo pískovcové lomy. Možností, jak relaxovat během horkých letních měsíců, se nabízí nepřeberné množství. Lidové noviny vybraly osm výjimečných koupališť, které stojí za návštěvu.

Koupaliště Dachovy u Hořic (Královéhradecký kraj)

otevřeno: květen – září, denně, 10.00 – 18.00 (19.00) cena: dospělí 30 Kč, děti 15 Kč / den

Na přírodním koupališti s písečnou i travnatou pláží, toboganem a dřevěným ostrůvkem uprostřed upoutají hlavně stylové dřevěné kabinky z 20. let 20. století, kdy bylo koupaliště založeno. V areálu je možné se i ubytovat – v chatkách, případně vlastních stanech. K dispozici je též občerstvení, sprchy, hřiště na volejbal, fotbal, plážový volejbal či petang. Kvalita zdejší vody bývá vysoká – svědčí o tom i výskyt na čistou vodu citlivého mloka horského.

Termální koupaliště Velké Losiny (Olomoucký kraj)

otevřeno: květen – září, denně kromě pondělí (údržba pramene), 10.30 – 19.00 cena: o víkendu dospělí 130 Kč, děti 90 Kč / den; v ostatních dnech 100 Kč (70 Kč) / den; slevy

Léčivá voda losinského termálního koupaliště příznivě působí na pohybové, kožní, respirační i nervové nemoci. V areálu jsou k dispozici dva bazény s termální vodou, malý dětský bazén a velký plavecký bazén, občerstvení i šatny. Koupaliště se situováno v příjemném a udržovaném lázeňském parku, v městečku je možné navštívit i renesanční zámek či ruční papírnu.

Bazén v Podolí

Koupaliště Ostrava–Poruba (Moravskoslezský kraj)

otevřeno: červen – září, denně, 9.00 – 19.00 cena: dospělí 80 Kč, děti 60 Kč / den; rodinné vstupné a další slevy

Největší areál svého druhu ve Střední Evropě nabízí prázdninové vyžití pro děti i dospělé: obří tobogán, skluzavky, skokanské můstky; pro nejmenší pak dětský bazén, zastíněné pískoviště s atrakcemi, dřevěný hrad či nafukovací skákadla. K dispozici je i minigolf, tenisové kurty, hřiště pro streetbal a plážový volejbal, ale například i kuželky a ping-pong. Občerstvit se lze mimo jiné i v "tropico barech".

Městské lázně Mšeno (Středočeský kraj)

otevřeno: 5. 6. – 5. 9. 2010, 10.00 (všední dny v červnu 14.00) – 19.00 cena: dospělí 30 Kč, děti 20 Kč / den

Příjemný areál koupaliště není vybaven žádným toboganem ani skluzavkou, zato je z jedné strany odklopen budovami zázemí ve stylu art-deco, z druhé travnatou plochou – ideální místo pro klidný odpočinek u vody. Ta je mimochodem více než osvěžující – koupaliště je napájeno vodou ze skalního pramene. K dispozici je též restaurace a občasný kulturní program.

Bazén v Podolí

Koupaliště Michal u Sokolova (Karlovarský kraj)

otevřeno: 9.00 – 19.00 cena: dospělí 50 Kč, děti (do 120 cm) 15 Kč / den

Přírodnímu koupališti – zbudovanému v místě někdejšího hnědouhelného dolu – se i díky 500 metrů dlouhé písečné pláži přezdívá "sokolovské moře". A svou velikostí zaujmou i místní atrakce – na návštěvníky čeká 190 metrů dlouhý tobogán, takřka 120 metrů dlouhá "trojskuzavka", plovoucí ledovce, vodní trampolína a tři hřiště na beach volejbal.

Koupaliště Tlučná (Plzeňský kraj)

otevřeno: červen – srpen, 10.00 – 19.30, září – dle počasí cena: dospělí 40 Kč, děti 20 Kč / den, děti do 6 let zdarma

Krásný padesátimetrový bazén a menší dětský s brouzdalištěm najdete jen několik kilometrů od krajského města směrem na Nýřany. Návštěvníci si pochvalují nejen kvalitu vody, ale i udržované travnaté plochy v okolí bazénu a velkorysé parkoviště v blízkosti areálu. Využít lze též skluzavku, skokanský můstek, dětské hřiště, hřiště na plážový volejbal či restauraci s terasou.

Bazén v Podolí

Plovárna Louka u Znojma (Jihomoravský kraj)

otevřeno: červen až srpen 10.00 – 20.00, květen a září 12.00 – 18.00 cena: červen až srpen 70 Kč (snížené 30 Kč) / den, v ost. měsících slevy

V těsné blízkosti barokního premonstrátského konventu, v místech někdejších klášterních zahrad, najdete moderní sezonní koupaliště. Na první pohled neslučitelné sousedství funguje – plovárna patří mezi nejoblíbenější v kraji. Areál je tvořen čtveřicí bazénů z nerezového plechu s vodou vyhřívanou na příjemných 26 stupňů, travnatými plochami, sportovišti (hřiště na beach volejbal či streetbal, dětské hřiště s prolézačkami a pískovišti), samozřejmostí je sociální zázemí a restaurace.

Pískovny v okolí Vlkova (Jihočeský kraj)

otevřeno: nonstop cena: zdarma

Několik kilometrů na jih od Veselí nad Lužnicí se nachází nejen údajně jediná písečná duna v tuzemsku, ale hlavně řada pískoven vhodných ke koupání i provozování vodních sportů. Široké pláže jsou jak jinak než pískové a lemují je borovicové lesy.

Vzhledem k tomu, že se jedná o čistě přírodní koupání, nečekejte stánky s občerstvením ani tobogany. Výhodou naopak je, že si tu každý může najít "své" romantické a klidné zákoutí. I díky tomu zdejší pískovny patří mezi oblíbená místa českých naturistů.

Autoři:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat