Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Osm plováren, které stojí za návštěvu v horkých dnech

Magazín

  11:30
Vybrali jsme pro vás osmičku plováren pod širým nebem, kde nehrozí sinice ani problémy s hygienou. A navíc mají styl.
Bikiny - ilustrační foto.

Bikiny - ilustrační foto. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Nejlepší koupaliště v ČR

Přírodní koupaliště, termální lázně nebo pískovcové lomy. Možností, jak relaxovat během horkých letních měsíců, se nabízí nepřeberné množství. Lidové noviny vybraly osm výjimečných koupališť, které stojí za návštěvu.

Koupaliště Dachovy u Hořic (Královéhradecký kraj)

otevřeno: květen – září, denně, 10.00 – 18.00 (19.00) cena: dospělí 30 Kč, děti 15 Kč / den

Na přírodním koupališti s písečnou i travnatou pláží, toboganem a dřevěným ostrůvkem uprostřed upoutají hlavně stylové dřevěné kabinky z 20. let 20. století, kdy bylo koupaliště založeno. V areálu je možné se i ubytovat – v chatkách, případně vlastních stanech. K dispozici je též občerstvení, sprchy, hřiště na volejbal, fotbal, plážový volejbal či petang. Kvalita zdejší vody bývá vysoká – svědčí o tom i výskyt na čistou vodu citlivého mloka horského.

Termální koupaliště Velké Losiny (Olomoucký kraj)

otevřeno: květen – září, denně kromě pondělí (údržba pramene), 10.30 – 19.00 cena: o víkendu dospělí 130 Kč, děti 90 Kč / den; v ostatních dnech 100 Kč (70 Kč) / den; slevy

Léčivá voda losinského termálního koupaliště příznivě působí na pohybové, kožní, respirační i nervové nemoci. V areálu jsou k dispozici dva bazény s termální vodou, malý dětský bazén a velký plavecký bazén, občerstvení i šatny. Koupaliště se situováno v příjemném a udržovaném lázeňském parku, v městečku je možné navštívit i renesanční zámek či ruční papírnu.

Bazén v Podolí

Koupaliště Ostrava–Poruba (Moravskoslezský kraj)

otevřeno: červen – září, denně, 9.00 – 19.00 cena: dospělí 80 Kč, děti 60 Kč / den; rodinné vstupné a další slevy

Největší areál svého druhu ve Střední Evropě nabízí prázdninové vyžití pro děti i dospělé: obří tobogán, skluzavky, skokanské můstky; pro nejmenší pak dětský bazén, zastíněné pískoviště s atrakcemi, dřevěný hrad či nafukovací skákadla. K dispozici je i minigolf, tenisové kurty, hřiště pro streetbal a plážový volejbal, ale například i kuželky a ping-pong. Občerstvit se lze mimo jiné i v "tropico barech".

Městské lázně Mšeno (Středočeský kraj)

otevřeno: 5. 6. – 5. 9. 2010, 10.00 (všední dny v červnu 14.00) – 19.00 cena: dospělí 30 Kč, děti 20 Kč / den

Příjemný areál koupaliště není vybaven žádným toboganem ani skluzavkou, zato je z jedné strany odklopen budovami zázemí ve stylu art-deco, z druhé travnatou plochou – ideální místo pro klidný odpočinek u vody. Ta je mimochodem více než osvěžující – koupaliště je napájeno vodou ze skalního pramene. K dispozici je též restaurace a občasný kulturní program.

Bazén v Podolí

Koupaliště Michal u Sokolova (Karlovarský kraj)

otevřeno: 9.00 – 19.00 cena: dospělí 50 Kč, děti (do 120 cm) 15 Kč / den

Přírodnímu koupališti – zbudovanému v místě někdejšího hnědouhelného dolu – se i díky 500 metrů dlouhé písečné pláži přezdívá "sokolovské moře". A svou velikostí zaujmou i místní atrakce – na návštěvníky čeká 190 metrů dlouhý tobogán, takřka 120 metrů dlouhá "trojskuzavka", plovoucí ledovce, vodní trampolína a tři hřiště na beach volejbal.

Koupaliště Tlučná (Plzeňský kraj)

otevřeno: červen – srpen, 10.00 – 19.30, září – dle počasí cena: dospělí 40 Kč, děti 20 Kč / den, děti do 6 let zdarma

Krásný padesátimetrový bazén a menší dětský s brouzdalištěm najdete jen několik kilometrů od krajského města směrem na Nýřany. Návštěvníci si pochvalují nejen kvalitu vody, ale i udržované travnaté plochy v okolí bazénu a velkorysé parkoviště v blízkosti areálu. Využít lze též skluzavku, skokanský můstek, dětské hřiště, hřiště na plážový volejbal či restauraci s terasou.

Bazén v Podolí

Plovárna Louka u Znojma (Jihomoravský kraj)

otevřeno: červen až srpen 10.00 – 20.00, květen a září 12.00 – 18.00 cena: červen až srpen 70 Kč (snížené 30 Kč) / den, v ost. měsících slevy

V těsné blízkosti barokního premonstrátského konventu, v místech někdejších klášterních zahrad, najdete moderní sezonní koupaliště. Na první pohled neslučitelné sousedství funguje – plovárna patří mezi nejoblíbenější v kraji. Areál je tvořen čtveřicí bazénů z nerezového plechu s vodou vyhřívanou na příjemných 26 stupňů, travnatými plochami, sportovišti (hřiště na beach volejbal či streetbal, dětské hřiště s prolézačkami a pískovišti), samozřejmostí je sociální zázemí a restaurace.

Pískovny v okolí Vlkova (Jihočeský kraj)

otevřeno: nonstop cena: zdarma

Několik kilometrů na jih od Veselí nad Lužnicí se nachází nejen údajně jediná písečná duna v tuzemsku, ale hlavně řada pískoven vhodných ke koupání i provozování vodních sportů. Široké pláže jsou jak jinak než pískové a lemují je borovicové lesy.

Vzhledem k tomu, že se jedná o čistě přírodní koupání, nečekejte stánky s občerstvením ani tobogany. Výhodou naopak je, že si tu každý může najít "své" romantické a klidné zákoutí. I díky tomu zdejší pískovny patří mezi oblíbená místa českých naturistů.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!