Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Osmerčata, farář - sexuolog, aneb to jsou kuriozity roku 2009

Oslavy Halloween v New Yorku. Žena převlečená za Nadyu Sulemanovou, která porodila osmerčata. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oslavy Halloween v New Yorku. Žena převlečená za Nadyu Sulemanovou, která porodila osmerčata. | foto: Reuters

Letošní rok byl nabitý i kuriózními událostmi. Přinášíme vám přehled bizarních zpráv a rekordů roku 2009.

Matka osmerčat má 14 dětí
Američanka Nadya Sulemanová, která porodila osmerčata, má už celkem 14 dětí. Není vdaná, všichni potomci jsou "ze zkumavky". VÍCE ZDE.

Osmerčata, která porodila Američanka Nadya Sulemanová.

Ztracený syn se našel na Facebooku
Po 27 letech se díky internetové sociální síti Facebook setkala matka se svým synem, kterého jeho otec unesl do Maďarska. Gavina Parose na Facebooku vystopovala jeho teta, která žije v Liverpoolu. VÍCE ZDE.

šňupání kokainu - ilustrační foto

Kokainový bar
Turisté z celého světa se sjíždějí do bolivijské metropole La Paz. Spíše než pamětihodnosti města je ale přitahují drogy. Právě tady mohou vstoupit do prvníhokokainového baru na světě.

Volá Guantánamo
Saúdská Arabka podala žádost o rozvod, protože náhodou zjistila, že jí manžel dal přezdívku podle americké základny na Kubě Guantánamo. Měl ji tak uloženou ve svém mobilu. VÍCE ZDE.

Nejdražší časopis na světě

Časopis za čtyři miliony
V Praze byl vydražen zřejmě nejdražší časopis světa. Je jím speciální edice časopisu Royal Report zdobená zlatem a diamanty. Movitý zájemce za něj v dražbě zaplatil čtyři miliony korun. VÍCE ZDE.

Číňan Chuang-sin tvoří z lidských vlasů repliky budov a monumentů.

Skulptury z lidských vlasů
Jistý čínský kadeřník vytvořil u příležitosti 60. výročí založení komunistické Číny z lidských vlasů repliky budov a monumentů nacházejících se na pekingském náměstí Tchien-an-men. VÍCE ZDE.

Nejstarší školák
V Keni zemřel v 90 letech nejstarší školák na světě. Kimani Nganga Maruge začal chodit do základní školy v roce 2004. K nelibosti učitelů i svých malých spolužáků byl vášnivým milovníkem cigaret.

Kněz - sexuolog
Bestsellerem se v Polsku stala kniha o sexu od kněze Ksaweryho Knotze. Ten vysvětluje, že manželský sex se nemusí odehrávat za tmy, může být frivolní i plný fantazie a zároveň nemusí být hříšný.

Těhotný muž porodil druhé dítě
Druhé dítě porodil pětatřicetiletý americký transsexuál Thomas Thomas Beatie se jako těhotný muž Beatie, jemuž média přezdívají "těhotný muž". Rodiče již mají dcerku Susan Juliette, která se narodila v červnu 2008. VÍCE ZDE.


Oběd za téměř milion
Ruský miliardář a majitel fotbalové Chelsea Roman Abramovič ukázal, že navzdory krizi si umí užívat. Za oběd s přáteli v newyorské restauraci zaplatil 47 tisíc dolarů, tedy více než 800 tisíc korun.VÍCE ČTĚTE ZDE.

Malý Adolf Hitler
Americké úřady odebraly rodičům tříletého Adolfa Hitlera a jeho dvě sestry, jejichž jména připomínají nacistickou éru. Už dříve tamní pekařství odmítlo na narozeninový dort napsat celé jméno Adolfa. Malému Adolfu Hitlerovi odepřeli dort

Maledivská vláda na podmořském jednání

Maledivská vláda jednala pod vodou
Vláda souostroví Maledivy vyzvala všechny země světa ke snížení exhalací oxidu uhličitého. Dokument podepsali ministři na zasedání, které se konalo v hloubce pět metrů pod mořskou hladinou. VÍCE ZDE.

Šestnáct obrovských švábů madagaskarských si dokázal nacpat do pusy prodavač v obchodě s potřebami pro zvířata ve městě Lansing v americkém státě Michigan. Hmyz udržel v ústech po deset vteřin.

Školačky si odskočily k porodu
Ugandu šokoval případ dvou mladých školaček, které si ze školy pouze "odskočily" k porodu a odpoledne pokračovaly ve zkouškách. Lidé prý byli ohromeni, s jakým nasazením berou své povinnosti. VÍCE ČTĚTE ZDE.

Svatba v letadle ve stavu beztíže

Pár si řekl 'ano' ve stavu beztíže
Ve speciálně upraveném letadle si řekli "ano" dva Newyorčané. Stali se tak patrně prvním párem, jenž uzavřel sňatek ve stavu beztíže. Obřad se konal ve výšce několika tisíc metrů nad Mexickým zálivem. VÍCE ZDE.

Brit Ben Southall vyhrál soutěž o nejlepší práci na světě.

Nejlepší práci na světě získal Brit
Ben Southall z Británie vyhrál soutěž o nejlepší zaměstnání na světě - správcovství ostrova u australského státu Queensland. V popisu práce bude mít "průzkum ostrovů Velkého bariérového útesu, plavání, šnorchlování a užívání si tropického klimatu a životního stylu". ČTĚTE VÍCE.

Rukavice Michaela Jacksona

Jacksonova rukavice vydražena

Slavná třpytivá rukavice zesnulého krále popu Michaela Jacksona, kterou měl na ruce, když v roce 1983 představil svou proslulou "měsíční chůzi", byla vydražena za 350 tisíc dolarů. VÍCE ZDE.

Recitace z veršů z koránu odměněna samopalem
Samopal AK-47, dva ruční granáty, protitankovou minu a osobní počítač. To jsou ceny, které v Somálsku dostal sedmnáctiletý vítěz soutěže v recitaci veršů z koránu, svaté knihy muslimů.

Pod vodou tři a půl minuty
Sedmatřicetiletá Britka Sara Campbellová překonala na Bahamách ženský světový rekord v potápění na jeden nádech, když se ponořila do hloubky 96 metrů. Pod vodou strávila tři minuty a 36 sekund.

,
Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou
NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou

Před třemi lety se Janě Ryšánkové obrátil život naruby. Byla v pátém měsíci těhotenství, když jí lékaři oznámili, že má rakovinu v pokročilém stádiu.