28. dubna 2012 7:00, aktualizováno  21:03 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Mexičanka tvrdí, že porodí devaterčata. Nesmysl, tvrdí úřady

Těhotenství. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Těhotenství. | foto: Reprofoto

MEXIKO Rodina Mexičanky Karly Vanessy Perezové se koncem května výrazně rozroste. Žena je podle jejího tvrzení těhotná a čeká hned devět dětí - šest holčiček a tři chlapce. O případu rekordního mnohočetného těhotenství informovala hlavní mexická televizní stanice Televisa.

Věk nastávající supermaminky stanice neuvedla. Žena prý pochází ze severovýchodního státu Coahuila u hranic s Texasem a je hospitalizována v nemocnici jeho hlavního města Saltilla. Žena podstoupila léčbu na podporu plodnosti, která vedla k vícečetnému těhotenství. Podle zprávy agentury Notimex má Perezová porodit 20. května.

"Je ještě příliš brzy přemýšlet o jménech," řekla Notimexu nastávající matka. "Teď hlavně doufám, že všechno dobře dopadne." Úspěšný porod devaterčat by byl jedním z nejpočetnějších porodů, jaké byly dosud registrovány.

ČTĚTE TAKÉ:

Osmerčata, která porodila Američanka Nadya Sulemanová.

Osmerčata, která porodila Američanka Nadya Sulemanová.

V roce 2009 porodila žena z Kalifornie osmerčata a zasloužila se tak o mediální senzací.

Podle úřadů si všechno vymyslela:

Podle mexických úřadů žena není těhotná a dokonce si vymyslela, že v minulosti již porodila trojčata. Informovala o tom agentura Reuters.

Perezová dvěma mexickým televizním stanicím tvrdila, že porod je naplánovaný již na 20. května. "Vůbec není těhotná," zchladil naděje na překonání světového rekordu v počtu narozených dětí Jorge Luna, který má na starosti zdravotnictví ve státě Koahuilla, z nějž žena pochází.

Devaterčata se v minulosti ve světě již narodila, ale žádné z dětí nepřežilo déle než šest hodin. Jeden takový případ se stal v Austrálii v roce 1971 a jeden v Malajsii v roce 1999.

Lidovky.cz, ČTK