Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Podvodník pořádá fiktivní sbírku na první české slůně

Magazín

  10:52
OSTRAVA - Neznámý podvodník se podle pracovníků ostravské zoologické zahrady snaží obohatit na úkor prvního českého slůněte, které se před časem narodilo v Ostravě. Zahájil fiktivní sbírku a žádá peníze na odchov mláděte. Vedení zahrady se domnívá, že jde o podvod. O akci proto už informovalo policii.

První sluně v Česku se narodilo v ostravské zoo. foto: www.zoo-ostrava.cz

"Získali jsme mail s žádostí o finanční příspěvek na odchov prvního české slůněte. Jedná se však o podvod. Zoo Ostrava žádnou sbírku na odchov slůněte nepořádá. Pravděpodobně se jedná o podvodníka, který využívá situace okolo sloního mláděte k vlastnímu obohacení," uvedl mluvčí zoo Stanislav Derlich.

Dále čtěte:

V textu zprávy se pisatel snaží obeslané přimět k tomu, aby na uvedený účet poslali jakoukoliv sumu. "Žádná částka není malá. I koruna dokáže pomoci," píše autor mailu. Dále čtenáře nabádá k tomu, aby zprávu dál rozeslali všem svým známým. Fiktivní sbírka se tak rychle šíří internetem. "Mail byl odeslán z adresy sluneostrava@seznam.cz. Zoologická zahrada Ostrava podniká všechny kroky k zastavení šíření tohoto mailu, včetně oznámení na policii," řekl Derlich.

Autor: