28. června 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Policisté ve Washingtonu honili medvěda v ulicích

Medvěd - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Medvěd - ilustrační foto. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

WASHINGTON Medvěd či možná medvídě se zatoulalo do ulic amerického hlavního města, podle agentury ITAR-TASS skoro až do sousedství ruského velvyslanectví, než se odborníkům podařilo zvíře o váze asi 45 kilogramů uspat, vyvézt za město a vypustit do lesů.

Podle listu The Washington Post bylo zvíře zhruba rok staré a "velice neškodné". Policisté medvěda lapili po štvanici trvající půldruhé hodiny a nejprve se jej snažili umístit v zoologické zahradě, ale ta jej odmítla přijmout, a tak byl chlupáč nakonec vypuštěn do divočiny.

Medvěda v ulících na severozápadě metropole si podle zpravodaje ruské agentury nejprve všimla jedna z hospodyněk, která vzápětí zavolala na krizovou linku. Tam jí však dlouho odmítali uvěřit a dokonce musela hláskovat, jaké zvíře zahlédla.

Podle expertů však šelmy ve Washingtonu nejsou až taková vzácnost, vzhledem k blízkosti lesů plných zvěře i ročnímu období, kdy si mladí medvědi hledají potravu a "své" území.

"Američtí černí medvědi jsou velice bázliví a nejsou lidem nebezpeční," ujistila závěrem agentura, která častěji referuje o výskytu medvědů v ulicích sibiřských měst. Tam ale mnohdy o žádnou velkou vzácnost nejde.

Americký černý medvěd, baribal, není považován za ohrožený druh.

Loni se cosi podobného přihodilo v Pittsburgu, kde místní úřady musely evakuovat nákupní středisko poté, co se mezi regály začala procházet medvědice. Konec byl podobný: zvíře zneškodnili pensylvánští strážci přírody uspávací střelou a odvezli pryč

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz