Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Prima stáhne VyVolené z hlavního času

Magazín

  10:17
PRAHA - Výrazně nižší sledovanost druhé řady VyVolených donutila Primu stáhnout tuto reality show z hlavního vysílacího času. Od 19:50 se proto bude vysílat pouze v sobotu, kdy je na programu Duel.

Život před kamerami diváky omrzel. foto: Lidové noviny

Úroveň sledovanosti nedosahuje výsledků z loňské první řady.

V úterý a ve čtvrtek zůstanou VyVolení na svém původním vysílacím místě, což je ale obdobný čas kolem deváté večer, neboť v tyto dny Prima zařadila reality show za svůj divácky úspěšný seriál Rodinná pouta. Jediným dnem, kdy budou VyVolení v programu zhruba v 19:50, zůstane sobota.

V tento den se koná vyřazovací Duel, po němž vilu opustí vždy jeden z uchazečů o milionovou výhru.

Mluvčí Primy Jana Malíková dnes na dotaz uvedla, že důvodem pro úpravu vysílání je "zatraktivnění vysílacího schématu" a že posun vysílacího času souvisí se snahou najít ten nejlepší prostor pro každý pořad.

"Konkurenční prostředí je proměnlivé. VyVolení jsou v počáteční fázi, očekáváme nárůst
sledovanosti a změnou času vysílání ho chceme ještě podpořit," uvedla Malíková.

Na místo uvolněné VyVolenými se posunou pořady, které Prima vysílala za reality show. V pondělí a ve středu tak v hlavním čase od 19:50 Prima nabídne letitý pořad Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý, v pátek to bude zábavný pořad Zdeňka Izera Jen blbni!.

V neděli bude na diváky čekat předlistopadový seriál z prostředí učňovské mládeže Třetí patro. S první řadou VyVolených dosáhla loni od srpna do prosince Prima výrazného diváckého úspěchu, v průměru večerní pořady této reality show sledovalo 1,5 milionu lidí.

Týdenní průměrné podíly Primy v prime time mezi 19:00 a 23:00 se pohybovaly kolem 30 procent. Naopak Nova, která vysílala konkurenční projekt Big Brother, kvůli sledovanosti pořad až na středu a neděli přesunula z prime time na podvečer. Její týdenní podíly v hlavním čase pak na 15 týdnů klesly pod dříve obvyklých 40 procent.

Po skončení VyVolených se však podíly obou televizí vrátily zhruba na původní hodnoty.
Druhá řada je však zatím divácky méně úspěšná, a to nejen než první řada VyVolených, ale také loňský Big Brother. Za první dva týdny druhé řady, kdy diváci volili obyvatele vily VyVolených, sledovalo "volební" díly podle údajů Primy v průměru 658.000 diváků, zatímco loni v srpnu při startu první řady to bylo přes milion.

Lidé také svým favoritům poslali ve srovnání s první sérií zhruba polovinu hlasů. V minulém týdnu Prima vysílala každý den sestřihy z vily, v níž již žil plný počet účastníků. Každý ze sedmi dílů v minulém týdnu v průměru sledovalo podle údajů o sledovanosti ATO-Mediareserch, které zveřejnil server Novinky.cz, asi 750.000 lidí, zatímco loni ve stejné fázi VyVolených to bylo zhruba dvakrát více. Big Brother v prvním týdnu vysílání sledovalo loni na přelomu srpna a září v průměru 1,2 milionu diváků.

Průměrný týdenní podíl Primy v hlavním večerním čase v týdnu od 20. února, kdy již vysílala VyVolené každý večer, byl dokonce nejnižší nejen za letošní rok, ale i za celý loňský (15,98 procenta).
Autoři: ,