Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Proč ženy kývnou na sex? Z nudy i pro vynášení odpadků

Magazín

  18:15
NEW YORK - Existují ženy, které od milování čekají, že se země zachvěje. Ale na každou takovou připadají dvě další, které kývnou na sex z mnohem praktičtějších důvodů. Aby zahnaly nudu. Pro klid v domácnosti. Proti bolení hlavy... Zkrátka ženy se milují z mnoha různých důvodů a romantika i vášeň jsou na seznamu docela nízko. To všechno odhaluje nová kniha s lakonickým názvem Proč se ženy milují (Why Women Have Sex), kterou napsali Cindy Mestonová a David Buss z Texaské univerzity.

Ilustrační foto foto: Shutterstock

Jedna z tisícovky dotázaných žen dokonce přiznala, že se s manželem miluje jednoduše proto, aby vynesl koš se smetím, píše list The Daily Telegraph.

"Výzkum ukázal, že většina mužů shledává většinu žen alespoň trochu a nějak sexuálně přitažlivými, zatímco většinu žen většina mužů sexuálně vůbec nepřitahuje," říkají autoři knihy.

Milování je nejblíže bohu
A kde chybí přitažlivost, tam nastupuje široká škála důvodů, proč se s nějakým mužem vyspat. Jedna z dotázaných například uvedla, že to dělá kvůli duchovnímu zážitku, protože: "Milování je nejblíže bohu."

Ale většina vysvětlení je mnohem přízemnější; 84 procent dotázaných připouští, že sex je pro ně způsobem, jak si udržet klid v domě nebo úplatkem za domácí práce. Jedna z žen uvedla: "Miluju se, abych zahnala nudu. Je to snazší než se hádat a dává mi to aspoň pocit, že něco dělám."

Tohle asi nebude pro muže vítaná informace, ale je to tak: část žen
přiznává, že na sex kývnou jen ze sympatie, přičemž jedna připustila: "Vyspala jsem se s několika muži, protože mi jich bylo líto."

Řada dalších ovšem má sobečtější motivy, kdy hlavním faktorem je finanční či materiální "odměna". V rámci jedné studie, kterou autoři uskutečnili mezi studentkami, připustila každá desátá, že "měla sex výměnou za dárek", další pak uváděly například: "Koupil mi prima večeři" nebo: "Utratil za mě předtím spoustu peněz", případně: "Ukázal mi svůj extravagantní život."

A místo lásky nebo romantiky je pro mnohé ženy sex jednoduše a pouze zábava. Šest z deseti vysokoškolaček připustilo, že spaly se svým kamarádem, se kterým nechodily. Aneb jak prohlásila jedna z nich: "Život je zatraceně krátký, aby člověk čekal celé roky, než se zas bude moct pomilovat."

Autor:

Pronájem 1+1, 17. listopadu, Klášterec nad Ohří
Pronájem 1+1, 17. listopadu, Klášterec nad Ohří

Klášterec nad Ohří - Miřetice u Klášterce nad Ohří, okres Chomutov
9 000 Kč/měsíc