Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 9 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Proč ženy kývnou na sex? Z nudy i pro vynášení odpadků

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Shutterstock

NEW YORK Existují ženy, které od milování čekají, že se země zachvěje. Ale na každou takovou připadají dvě další, které kývnou na sex z mnohem praktičtějších důvodů. Aby zahnaly nudu. Pro klid v domácnosti. Proti bolení hlavy... Zkrátka ženy se milují z mnoha různých důvodů a romantika i vášeň jsou na seznamu docela nízko. To všechno odhaluje nová kniha s lakonickým názvem Proč se ženy milují (Why Women Have Sex), kterou napsali Cindy Mestonová a David Buss z Texaské univerzity.

Jedna z tisícovky dotázaných žen dokonce přiznala, že se s manželem miluje jednoduše proto, aby vynesl koš se smetím, píše list The Daily Telegraph.

"Výzkum ukázal, že většina mužů shledává většinu žen alespoň trochu a nějak sexuálně přitažlivými, zatímco většinu žen většina mužů sexuálně vůbec nepřitahuje," říkají autoři knihy.

Milování je nejblíže bohu
A kde chybí přitažlivost, tam nastupuje široká škála důvodů, proč se s nějakým mužem vyspat. Jedna z dotázaných například uvedla, že to dělá kvůli duchovnímu zážitku, protože: "Milování je nejblíže bohu."

Ale většina vysvětlení je mnohem přízemnější; 84 procent dotázaných připouští, že sex je pro ně způsobem, jak si udržet klid v domě nebo úplatkem za domácí práce. Jedna z žen uvedla: "Miluju se, abych zahnala nudu. Je to snazší než se hádat a dává mi to aspoň pocit, že něco dělám."

Tohle asi nebude pro muže vítaná informace, ale je to tak: část žen
přiznává, že na sex kývnou jen ze sympatie, přičemž jedna připustila: "Vyspala jsem se s několika muži, protože mi jich bylo líto."

Řada dalších ovšem má sobečtější motivy, kdy hlavním faktorem je finanční či materiální "odměna". V rámci jedné studie, kterou autoři uskutečnili mezi studentkami, připustila každá desátá, že "měla sex výměnou za dárek", další pak uváděly například: "Koupil mi prima večeři" nebo: "Utratil za mě předtím spoustu peněz", případně: "Ukázal mi svůj extravagantní život."

A místo lásky nebo romantiky je pro mnohé ženy sex jednoduše a pouze zábava. Šest z deseti vysokoškolaček připustilo, že spaly se svým kamarádem, se kterým nechodily. Aneb jak prohlásila jedna z nich: "Život je zatraceně krátký, aby člověk čekal celé roky, než se zas bude moct pomilovat."

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?