13. října 2015 7:57, aktualizováno  8:18 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Protiteroristická jednotka zasahovala proti IS. Šlo o sraz vousatých hipsterů

Focení klubu Bearded Villains | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Focení klubu Bearded Villains | foto: Youtube.com

STOCKHOLM Focení příznivců plnovousu v jihošvédském Jönköpingu vyústilo v zásah policie, která dostala oznámení o srazu sympatizantů radikálního hnutí Islámský stát. V pondělí o tom informoval portál The Local.

Jistý místní občan v sobotu policii nahlásil, že v okolí města se pohybuje asi třicet teroristů s vlajkami IS. Policisté však zjistili, že podezřelé osoby s dlouhými vousy jsou členové švédského klubu Bearded Villains (Vousatí lotři), jejichž černá vlajka s bílým nápisem se té IS barevným provedením vzdáleně podobá.

„Policie brzy odjela. Dokonce ji ani nezajímalo, že někteří z nás špatně parkovali, nechala nás být,“ citoval The Local člena spolku Johna Ekeblada. Klub o sobě uvádí, že sdružuje muže bojující proti nespravedlnosti, šikaně a rasismu.

ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.