17. června 2018 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

VIDEO: Provoz na letišti v Orlandu zdržel aligátor. Procházel se po přistávací ploše

Po letišti v americkém Orlandu se při plném provozu procházel aligátor. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po letišti v americkém Orlandu se při plném provozu procházel aligátor. | foto: Anthony Velardi, Facebook

ORLANDO  Na ranveji v americkém Orlandu mohli cestující letu z Washingtonu začátkem týdne vidět zvláštní úkaz. Po přistávací ploše se nerušeně procházel dospělý aligátor. Jeden z pasažérů, Anthony Velardi, dokonce pořídil záběr ještěra, směřujícího k nedalekému jezeru.

„Právě jsme přistáli, když jsme z okénka zahlédli, jak velký aligátor pochoduje přes přistávací plochu,“ okomentoval pondělní incident podle britského serveru Daily Mail Anthony Velardi. „Let byl zpožděn asi o pět minut, ale zážitek jsme měli velký,“ dodal. Poté, co ještěr prošel, mohlo letadlo pokračovat a cestující v klidu vystoupili. 

Mluvčí letiště ujistila, že se jedná o výjimečnou událost, a že letištní personál dohlédl na to, aby se zvíře na ranvej nevrátilo. Není to však poprvé, kdy se na některém z amerických letišť při plném provozu objevila zvířata. 

V roce 2011 na světoznámém letišti Johna Fitzgeralda Kennedyho v New Yorku prošlo přes 150 želv, které hledaly písčité místo, kam uložit svá vajíčka. V této oblasti se jedná o každoroční jev, protože letiště obklopuje zátoka a mokřady. Tehdy musela být na několik hodin uzavřena celá ranvej. 

V texaském Houstonu se v roce 2009 zase vyskytly na ranveji dvě vydry, které se pokusily o útěk. Měly totiž být bezpečně přepraveny v klecích. Podařilo se jim však z klecí dostat a pobíhaly pak po pozemcích místního letiště. Tehdy trvalo asi 40 minut, než se místnímu personálu podařilo je zpacifikovat.