12. srpna 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Rakušanům utekla kráva. Lákají ji na sexy býka

Dobytek - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dobytek - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

MNICHOV Les u Zangbergu v bavorském okrese Mühldorf na pomezí s Rakouskem má novou atrakci: v ohradě uzavřeného jedenáctiletého černého býka Ernsta, který má k sobě nalákat uprchlou rakouskou krávu Yvonnu. Ta se už třetí měsíc toulá krajinou a nepodařilo se ji zatím dopadnout. Informovala o tom média obou zemí.

Strakatá dojná kráva Yvonne z Rakouska utekla koncem května a unikla do pohraničních lesů, jako by tušila, že tak unikne převozu na jatka. Svéhlavé zvíře vzbudilo sympatie a hospodářství Aiderbichl ji od majitele koupilo.

Od té doby zbývá už jen "maličkost": toulavou krávu chytit. Všechny dosavadní pokusy skončily neúspěchem. Neuspěly nalíčené mrkve, jablka ani strojené krmivo. V dojnici Yvonne se zřejmě probudily geny předků z divoce žijícího skotu a lidem se dokázala zatím úspěšně vyhýbat.

Krávu má nalákat fešný býk
Nakonec se sedláci rozhodli přechytračit ji pomocí sexu. Umístili v ohradě statného fešného býka rasy Galloway a čekají, že jí k sobě naláká. "Ernst se rozhlíží zvědavě po okolí. Yvonne zatím ještě nepřišla. Doufáme, že se k ohradě přiblíží v noci," řekla agentuře APA Britta Freitagová, pracovnice statku Aiderbichl.

"Musíme zůstat v pozadí a čekat," dodala. Kolem ohrady je několik skrytých pozorovatelen a dva střelci s uspávacími puškami jsou v trvalé pohotovosti, aby vyrazili, jakmile přijde hláška.

Ernst je udržován ve vlastní, separované části ohrady, takže bude-li se chtít Yvonne k němu přiblížit, bude muset vejít do vnější ohrady. Tam ji bude možné uzavřít. Pokud nevstoupí a jen bude bloumat kolem, přijdou na řadu uspávací náboje.

Pokud se Yvonne kvůli Ernstovi nechá chytit, dostane se na statek Aiderbichl u Deggendorfu, kde je doma i Ernst. Uvidí se tak spolu i v zajetí.

ČTK, Lidovky.cz

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…