Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rod Hitlerů skončí. Příbuzní nechtějí děti

Magazín

  19:10
NEW YORK/PRAHA - Bratři Alex, Louis a Brian se narodili ve Spojených státech. Celý život žijí v domě na newyorském Long Islandu spolu se svou matkou. Přestože i nejmladšímu Brianovi už je 36 let, na manželství či děti nemyslí. Bratři totiž spolu před lety uzavřeli dohodu, že se žádný z nich nikdy nestane otcem. Ten jejich se totiž jmenoval William Patrick Hitler a byl synovcem vůdce Třetí říše - Adolfa Hitlera.

Adolf Hitler foto: Reprofoto

Žijí již desítky let na okraji New Yorku. Odmítají dávat jakékoliv rozhovory, nekomunikují s novináři. Alex, Louis a Brian jsou poslední mužští příbuzní Adolfa Hitlera. Jejich otec William Patrick Hitler, který se do USA odstěhoval v roce 1939, byl vůdcův synovec.

 Podle britského spisovatele Davida Gardnera, autora knihy „Poslední z rodu Hitlerů“ spolu bratři před lety uzavřeli zvláštní dohodu. „Často se mezi sebou bavili o břemenu, kterým je jejich rod obtěžkán,“ řekl Gardner v rozhovoru pro televizi CNN. „Přestože oni sami za nic nemohou, rozhodli se, že se žádný z nich neožení a nebude mít děti. Pokud vím, tak nikdo dosud dohodu neporušil.“

 Sám Adolf Hitler po sobě žádného potomka nezanechal. Nicméně jeho bratr Alois, který v meziválečném období neúspěšně podnikal v Británii, se v Liverpoolu oženil s Irkou Brigitou a narodil se jim syn William Patrick. Přestože byl vychováván jako Brit, po nástupu svého strýce k moci se rozhodl přestěhovat do Německa a využít svého lukrativního příbuzenství.

Židovští předci?
Podle Gardnera, který pátral po stopách rodiny Hitlerových několik let, se však Williamovi práce účetního, kterou mu německý diktáror zprostředkoval, příliš nelíbila. „Práce v bance už měl po krk, a tak se rozhodl svého strýčka vydírat,“ sdělil Gardner novinářům CNN. Údajně poslal vůdci dopis, v němž vyhrožoval, že pokud nedostane lepší práci, zveřejní spekulaci, že dědeček „árijského vůdce“ byl židovského původu. Toho se měl strůjce holokaustu zaleknout, a obratem mu prý poslal tučný obnos říšských marek.

 Poté se ovšem neloajální synovec opět rozhodl změnit dres a emigroval do USA, kde během války sloužil jako zdravotník u námořnictva. V padesátých letech si otevřel laboratoř na analýzu krve. Uvědomil si, že s příjmením Hitler by příliš velkou kariéru neudělal, změnil si jméno na Stuart-Houston a až do své smrti v roce 1987 žil v naprosté anonymitě. Podle listu Daily Mail je pochován na malém newyorském hřbitově.

 Na stopu jeho potomkům přišel Gardner pomocí dat narození a dalších dokumentů, které během čtyř let pátrání nashromáždil. Když pak zaťukal na dveře nenápadného domku na Long Islandu, přišla mu otevřít Williamova žena, která příbuzenství svého manžela s vůdcem třetí říše potvrdila.

Geny zmizí navždy
Nejmladšímu ze tří Hitlerových prasynovců je nyní 36 let a všichni tři dosud žijí v jednom domě se svou matkou. Pokud se nerozhodnou porušit svou nepsanou dohodu, smrtí posledního z nich zmizí po meči geny jednoho z nejkrvavějších diktátorů navždy.

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...