Středa 21. října 2020svátek má Brigita 5 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Rumunské čarodějky využívají síly internetu, provádí obřady živě na Facebooku

Rumunské čarodějky vysílají své obřady také živě na facebooku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rumunské čarodějky vysílají své obřady také živě na facebooku. | foto: Reuters

Bukurešť „Opakujte po mně: Budu s tím, s kým chci,“ skandují rumunské čarodějky během videokonference s indickým klientem, který jim platí za to, aby mu přičarovaly lásku, napsala agentura Reuters. Jde o jednu z mnoha konzultací, které tato čarodějská rodina přes internet poskytuje ze své vyzdobené boudy za domem asi 15 kilometrů od Bukurešti. Aby si vytvořila dostatečné internetové obecenstvo, obřady také vysílá živě na Facebooku.

„Opravdu schopná čarodějka dokáže vyřešit problémy na dálku,“ tvrdí 20letá čarodějka Cassandra Buzeaová. „To, co působí kouzla, není telefon nebo Facebook. Jsou to naše zaříkávání, obřady, které provádíme a stačí se jeden druhému podívat do očí, aby vše fungovalo,“ dodává.

Kvůli rozšíření internetu rumunské čarodějky postupně svoji prastarou magickou praxi přesouvají na web. Kouzla a čáry jsou v Rumunsku dlouhodobě považovány za lidový zvyk. Řada představitelek tohoto řemesla se snaží nalákat zákazníky z Evropy, Asie a Spojených států.

Buzeaová říká, že mladé generaci se podařilo přesvědčit tu starší o síle internetu a její matka se rychle přidala.

„Nic se nezměnilo, řemeslo zůstává pořád stejné, ale je pro nás daleko snazší být v kontaktu s klienty ze zahraničí,“ pochvaluje si výhody éry internetu Michaela Mincaová, která čarodějskému umění naučila svoji dceru.

Rumunské čarodějky nemohou prozradit, kolik vydělávají, ale cena za věštění z tarotových karet začíná na 50 eurech (asi 1280 korun). Nicméně mnoho speciálních rituálů, které se často týkají peněz, lásky nebo zdraví, trvá týdny a mohou jich být stovky.

Čarodějky také říkají, že v poslední době pozornost zaměřily na politiku a přidaly se k protestům proti korupci. Mincaová vypráví, jak se propojila s devíti kolegyněmi a kolegy z okultní branže z Evropy a Spojených států, aby prokleli rumunské poslance považované černokněžnicemi za zkorumpované. Skupina na internetu živě vysílala společný obřad namířený proti těm, „kdo nedělají svoji práci, kdo mají zlé úmysly“, s cílem tyto lidi z jejich současných pozic vypudit a přiřknout jim zdravotní problémy.

Mincaová říká, že společně s dalšími čarodějkami chce využít sílu internetu i před blížícími se volbami do Evropského parlamentu. „S tímto rituálem budeme pokračovat 25. května. Máme naplánovaný mocný rituál namířený proti rumunské vládě a 26. května, kdy se volby budou konat, provedeme „kouzlo pro dobro naší země,“ slibuje.

Mezinárodní nevládní organizace Transparency International řadí Rumunsko mezi země Evropské unie s nejvyšší mírou korupce a Evropská komise (EK) stav tamní justice sleduje od vstupu tohoto státu do EU v roce 2007. EK se obává, že rumunští vládní sociální demokraté v uplynulých dvou letech legislativními a personálními kroky postupně omezují nezávislost justice. Prosadili také změny trestního zákoníku, které podle Bruselu znamenají zvrat po desetiletí demokratických a tržních reforem.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....

Máte doma vybíravého pejska? Problémem může být kvalita krmiva
Máte doma vybíravého pejska? Problémem může být kvalita krmiva

Brit ke své řadě granulí bez obilovin pro malá plemena uvedl na trh i novou řadu kapsiček Brit Care Mini. Ty jsou obohaceny o prebiotika pro dobré...