31. března 2008 12:36 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ruští vrazi se mohou proboxovat na svobodu

Ruští vězni dostanou šanci proboxovat se na svobodu v nové reality show. (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruští vězni dostanou šanci proboxovat se na svobodu v nové reality show. (ilustrační foto) | foto: ČTK

MOSKVA Gladiátorské souboje za přítomnosti kamer? V Rusku vykročili cestou, která k tomu nemá daleko. V ringu nové realitní show uvidí televizní diváci bývalé boxery, bojující mezi sebou o svobodu. Jen jeden z vězněných vrahů, násilníků nebo zlodějů může vyhrát.

Kreativita televizních tvůrců nezná hranic a nezastaví je ani ostnaté dráty ruských věznic. V připravované reality show ruské televize RTR nazvané Reabilitacija (Rehabilitace) se budou moci k vytoužené svobodě probojovat boxeři, kteří si nyní odpykávají tresty.

Plánovaný televizní pořad přitom není v Rusku první, který pracuje s
myšlenkou, že odsouzení si mohou vybojovat svobodu. Jen způsob poněkud "přitvrdil" - v roce 2003 se na svobodu dostali vězni, kteří vyhráli pěveckou soutěž. Box je však realitě ruského vězeňství přeci jen poněkud bližší.

O soutěžící boxery zřejmě nebude nouze: podle ruského serveru allbox.ru se má neobvyklé zábavy zúčastnit 25 mistrů sportu a kandidátů na tento titul. Tresty si prý odpykávají mimo jiné za vraždy, znásilnění a loupežná přepadení.

Natáčení má začít už v dubnu, v jedné z věznic v Tulské oblasti. Od podzimu se v tomto vězení připravovala budova, kde budou účastníci žít, trénovat a kde bude sál s tribunami pro jednotlivá kola soutěže. Trénovat vězeňské boxery údajně slíbili odborníci na slovo vzatí, bývalí mistři světa v těžké váze Nikolaj Valujev či Vladimir Kličko.

Lidovky.cz