Pátek 10. dubna 2020svátek má Darja 5 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Skrytá hvězda olympiády

Lin je pěkná, ale nezpívá. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lin je pěkná, ale nezpívá. | foto: AFP

PEKING/PRAHA Malá Číňanka, která zpívala při zahajovacím ceremoniálu pekingské olympiády Ódu na vlast, vlastně neumí zpívat. Včerejší média přinesla zprávu, že devítiletá Lin Miao-kche zazpívala celoplanetární „playback“.

Malá a kouzelná Číňanka, jež při zahajovacím ceremoniálu pekingské olympiády zpívala dojemnou Ódu na vlast, zřejmě není takovou hvězdou, jak se zdálo. Ukázalo se, že devítiletá Lin Miao-kche pouze stála na pódiu a otevírala pusu. Hlas byl totiž pouštěn ze záznamu a patřil jiné dívence - Jang Pchej-i. A proč nestála na pódiu ona? Podle organizátorů totiž nevyhovovala svým zjevem. K dokonalosti jí prý schází útlejší obličej a rovné zuby.

Až do odhalení této výměny sklízela ovace dívka s hezčí tváří. Ostatně jak řekla její matka, vystoupení Lin Miao-kche bylo tak okouzlující, že jím prý byl ohromen i režisér ceremoniálu Čang I-mou. Fotografie pohledné - byť ve skutečnosti nezpívající - dívky byly otištěny v novinách po celém světě a čínský tisk ji označil za vycházející hvězdu, která prý byla účastí na ceremoniálu nadšená. „V těch červených šatech jsem se cítila nádherně,“ svěřila se dívka.
Když ale diváci zjistili, že nezpívala ona, vyvolalo to vlnu nevole především v internetových diskusích. Mnoho lidí nechce uvěřit, že dívenka, jež si získala srdce celého světa, byla vybrána kvůli roztomilosti, a ne talentu. „Sedmiletá děvčata jsou všechna jako malí andělé. Je to opravdu směšné,“ napsal jeden z debatujících. Jang má božský hlas.

Talent naopak nechybí právě Jang Pchej-i. Jak napsal britský list The Times, Lin Miao-kche vypadá lépe, než zpívá, zatímco u její zpívající kolegyně je tomu naopak. „Důvod, proč malá Jang nebyla vybrána, byl ten, že jsme chtěli ukázat krásnou tvář. Mysleli jsme na to, co je nejlepší pro národ,“ řekl zástupce organizátorů Čchen Čchi-kang v interview na stránkách Sina.com dříve, než bylo z internetu staženo.

Slavný čínský skladatel kromě národního zájmu dále zmínil, že „natáčené dítě by mělo být bezchybné v obraze, vnitřních pocitech a výrazu. Lin Miao-kche je v těchto aspektech výborná. Ale co do hlasu, Jang Pchej-i je perfektní, na tom se shodl celý náš tým.“ Jak ale uvedla agentura AFP, konečné rozhodnutí učinili až ve chvíli, kdy zkoušku navštívil starší člen čínského politbyra, jenž řekl, že jsou tam chyby a ty se musejí opravit. Lin Miao-kche se stala mezinárodní senzací. Již po několika dnech má fanoušky po celém světě, a byla dokonce na titulní straně deníku The New York Times.
,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

OVĚŘENO: Jak nám chutnaly toustís od Penamu?
OVĚŘENO: Jak nám chutnaly toustís od Penamu?

Dvacet testerek z řad čtenářek eMimina mělo možnost ochutnat jedinečné toustís od Penamu. Jak jim chutnaly, co si z nich připravily a jak je celkově zhodnotily?