Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Španělské letušky bojují za své platy, nafotily odvážný kalendář

Magazín

  12:42
PRAHA - Letušky španělské společnosti Air Comet se rozhodly bojovat za platy, které jim společnost dluží. Aby poukázaly na svůj problém, rozhodly se nafotit kalendář, ve kterém pózují nahé.

Letuška Comet air foto: Reprofoto

Španělská nízkorozpočtová společnost, která zkrachovala minulý rok, dluží letuškám až devět platů, celkem téměř 7 milionů eur (v přepočtu asi 170 milionů korun). Ve srovnání se 160 miliony eur, které společnost dluží různým věřitelům, se však jedná o malou částku a letušky se tak bály, že by své výplaty bez pomoci veřejnosti nikdy nedostaly.

Na rozdíl od britských kolegyň, které se kvůli úsporným opatřením rozhodly stávkovat, tak Španělky zvolily odlišný způsob protestu.

Letuška Comet air

Letušky se nechaly nafotit nahé v kabině letadla, v prostoru pro příruční zavazadla i na turbíně letounu. Doufají, že kalendář přispěje k vyřešení nepříjemné situace.

"Volaly jsme tímto způsobem o pomoc. Snažily jsme se upoutat pozornost na náš problém. Jiné protesty nepomohly, tak jsme se daly dohromady a chtěly lidem říct, co si o tom myslíme. V televizi ale náš problém řešili pár minut, možná sekund. Nechceme, aby se na nás zapomnělo, ale aby lidé věděli, že nás nezaplatili," uvedla nyní Adriana Ricardová, jedna z letušek. Kalendář, který stojí 15 eur si mohou lidé objednat přes internet.

Autor:
Témata: YouTube