Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Štěňata míru. Fena darovaná Jižní Koreji od Kim Čong-una porodila

Magazín

  6:00
Soul - Jihokorejský prezident Mun Če-in zveřejnil fotky šesti štěňat, která porodila fena Gomi darovaná severokorejským vůdcem Kim Čong-unem.

Jihokorejský prezident Mun Če-in přivítal do své „smečky“ šest nových štěňat. foto: Twitter: @TheBlueHouseKR

Gomi porodila podle BBC celkem šest štěňat, 3 feny a 3 psy. „Jelikož psí březost trvá u psů asi 2 měsíce, Gomi k nám musela přijít již v očekávání, “ uveld Mun Če-in na Twiterru. „Věřím, že vnitrokorejské vztahy budou stejné,“ doplnil.

25.listopadu 2018 v 08:04, příspěvek archivován: 25.listopadu 2018 v 15:33

11월 9일에 태어난 ‘곰이’의 새끼들입니다. 엄마개와 여섯 새끼들 모두 아주 건강합니다. 사진은 오늘 오후에 문재인 대통령과 김정숙 여사가 관저 앞마당에서 곰이와 새끼들을 살피는 모습입니다. https://t.co/pkP6KpgRZJ

Fenu plemena Pungsan společně ještě s druhým psem Songgangem daroval Kim Čong-un svému protějšku jako symbol míru mezi oběma zeměmi.

Pár dní po narození štěňat Jižní Korea vyslala vojenské letadlo plné mandarinek ke svému severnímu sousedovi, Pchjongčchang již v minulosti daroval Soulu čirůvky větší, houby s pro asijskou kuchyni typickou pikatně-aromatickou vůní.

Letošní rok je pro vztahy na Korejském poloostrově důležitým mezníkem - hlavy obou států rozprostírajících se na tomto území se setkaly již třikrát.  Na konci dubna proběhl historický summit v demilitarizované zóně ve vesnici Pchanmundžom, po druhé se oba muži setkali již v květnu. V září zase politici podnikli výstup na horu Pektu, která je údajným rodištěm Kim Čong-ila, otce současného severokorejského vůdce.

Autor: