Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Štěněti se zabodla grilovací vidlička do hlavy, přežilo

Magazín

  16:53
Štěně čivavy pojmenované Smokey mělo veliké štěstí, přežilo totiž hrozivě vyhlížející úraz. Během grilování se mu nešťastnou náhodou zapíchla masivní vidlička do hlavy. Nástroj se dostal až k mozku.

Štěněti se zabodla do mozku grilovací vidlička, pejsek ale přežil. foto: Reprofoto

Při nehodě se vidlička s téměř osm centimetrů dlouhými hroty rozlomila v půli, prolétla vzduchem a zabodla se dvanáctitýdennímu štěněti přímo do hlavičky, napsal britský list Daily Mail.

Bolestí kňučící Smokey utekl do nedalekého lesa a tam se dva dny schovával, než se jeho majiteli Hughiemu Wagersovi podařilo najít ho v podrostu a odvézt k veterináři.

Podle ošetřovatelky Michelle Duncumové, která měla v Cumberland Valley Animal Hospital v Londýně službu, byl personál po příchodu silně rozrušeného Smokeyho páníčka šokován tím, co spatřil.

Rentgenový snímek na kterém je vidět, že se grilovací vidlička dostala až k mozku pejska.

"Nejprve jsme si mysleli, že jde o malou jídelní vidličku nebo něco takového, a vůbec nás nenapadlo, co uvidíme. Pak nám Hughie řekl, abychom počkali, a šel pro Smokeyho. Když ho přinesl, nechtěli jsme věřit vlastním očím," líčila sestra Duncumová.

Čtyřicetiletý veterinář Keaton Smith odvezl štěně na operační sál a dal se ihned do díla. "Z rentgenových snímků bylo jasné, že vidlička neuvízla v lebeční dutině nebo za očima, ale že je zapíchnutá v mozku," řekl. "Smokey se schovával v lese dva dny a my jsme opravdu nevěděli, co se stane, až ji vytáhneme. Šanci na přežití měl 50 na 50."

Operace prý trvala jen krátce. "Oholil jsem mu hlavu a pak ji vytáhl, za 30 vteřin bylo po všem," líčil veterinář. Smokey se už prakticky zotavil, jen pravé oko se mu podle Smithe stále ještě hýbe pomaleji, to se prý ale časem zlepší. "To štěně je opravdu malý zázrak," konstatoval veterinář.