Sobota 24. září 2022, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Štěněti se zabodla grilovací vidlička do hlavy, přežilo

Magazín

  16:53
Štěně čivavy pojmenované Smokey mělo veliké štěstí, přežilo totiž hrozivě vyhlížející úraz. Během grilování se mu nešťastnou náhodou zapíchla masivní vidlička do hlavy. Nástroj se dostal až k mozku.

Štěněti se zabodla do mozku grilovací vidlička, pejsek ale přežil. foto: Reprofoto

Při nehodě se vidlička s téměř osm centimetrů dlouhými hroty rozlomila v půli, prolétla vzduchem a zabodla se dvanáctitýdennímu štěněti přímo do hlavičky, napsal britský list Daily Mail.

Bolestí kňučící Smokey utekl do nedalekého lesa a tam se dva dny schovával, než se jeho majiteli Hughiemu Wagersovi podařilo najít ho v podrostu a odvézt k veterináři.

Podle ošetřovatelky Michelle Duncumové, která měla v Cumberland Valley Animal Hospital v Londýně službu, byl personál po příchodu silně rozrušeného Smokeyho páníčka šokován tím, co spatřil.

Rentgenový snímek na kterém je vidět, že se grilovací vidlička dostala až k mozku pejska.

"Nejprve jsme si mysleli, že jde o malou jídelní vidličku nebo něco takového, a vůbec nás nenapadlo, co uvidíme. Pak nám Hughie řekl, abychom počkali, a šel pro Smokeyho. Když ho přinesl, nechtěli jsme věřit vlastním očím," líčila sestra Duncumová.

Čtyřicetiletý veterinář Keaton Smith odvezl štěně na operační sál a dal se ihned do díla. "Z rentgenových snímků bylo jasné, že vidlička neuvízla v lebeční dutině nebo za očima, ale že je zapíchnutá v mozku," řekl. "Smokey se schovával v lese dva dny a my jsme opravdu nevěděli, co se stane, až ji vytáhneme. Šanci na přežití měl 50 na 50."

Operace prý trvala jen krátce. "Oholil jsem mu hlavu a pak ji vytáhl, za 30 vteřin bylo po všem," líčil veterinář. Smokey se už prakticky zotavil, jen pravé oko se mu podle Smithe stále ještě hýbe pomaleji, to se prý ale časem zlepší. "To štěně je opravdu malý zázrak," konstatoval veterinář.

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat