Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Strážci morálky v Indii zakázali hollywoodský trhák

Magazín

  7:00
DILLÍ - Ačkoli v Indii ohlásili distributoři premiéru americké verze filmového zpracování první knihy slavné trilogie Stiega Larssona Milénium na 10. února, film se v tamních kinech nakonec neobjeví. Neprošel totiž přes tamní strážce morálky. Indická komise pro certifikaci filmů požadovala po režisérovi snímku Davidovi Fincherovi, aby vystřihl několik choulostivých scén. Fincher však požadavek odmítl, a film tak z indické distribuce vypadl.

Muži, kteří nenávidí ženy - tentokrát v americkém provedení foto: Falcon

„Komise rozhodla, že film je ve stávající podobě nevhodný pro veřejné promítání. Ačkoli souhlasíme s ochranou představy režisérské, musíme respektovat závěry komise,“ uvedla společnost Sony Pictures India.

Problematické byly erotické scény mezi hlavními hrdiny snímku Lisbeth Salanderovou, kterou hraje Rooney Maraová, a Mikaelem Blomkvistem, jehož ztvárňuje Daniel Craig.
Příliš choulostivé Komisaře pohoršily i další pasáže filmu. Vadila jim lesbická scéna, v níž figuruje Lisbeth, část, kdy je mladá hackerka znásilněna, a pak také moment, kdy násilníkovi oplatí zvrhlý čin stejnou mincí.


Hollywoodská adaptace první části bestselleru zemřelého švédského autora Stiega Larssona už ve světě vydělala přes 167 milionů dolarů. Promítání v indických kinech mohlo tržby dramaticky zvednout. Předloha, trilogie Milénium, má na svém účtu 50 milionů prodaných kopií ve 46 zemích světa. Pod filmovým scénářem je podepsán Steven Zaillian. Film získal pět nominací na Oscara.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat