Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

"Studenti" chechtologie se smáli pod Eiffelovkou

Magazín

  9:43
PAŘÍŽ - Smích léčí a vyvolává pocity štěstí. Uvědomují si to pořadatelé a účastníci kurzů chechtologie, kteří se sešli pod Eiffelovou věží, aby se společně zasmáli. Francouzi se smějí čím dál méně a někteří vůbec.

Paříž. foto: Jacques BrinonČTK

Údiv i pobavení turistů, kteří si přišli prohlédnout Eiffelovu věž, dnes vyvolalo několik stovek lidí, kteří se přišli pořádně zasmát do centra Paříže. Nedaleko dominanty metropole nad Seinou si totiž dali dostaveníčko příznivci zdravého smíchu.

Setkání zorganizovala Francouzská škola smíchu, aby upozornila na to, že smích, který se z tváří Francouzů rok od roku vytrácí, je blahodárný pro jejich kondici. Podle zakladatelky školy Corinne Cosseronové se Francouzi v průměru chechtají už jen minutu denně, zatímco v roce 1939 to bylo 19 minut.

Sedm procent Francouzů prý dokonce tvrdí, že se nikdy nezasmáli... Cosseronová dokonce zavedla kurzy "chechtologie", které jsou určeny zdravotníkům a pracovníkům v pečovatelských službách.

Smích totiž pomáhá bojovat s bolestí, záněty, úzkostí či nespavostí, protože se při něm vylučují například endorfiny. Ty pomáhají tělu v boji se stresem, upravují
dýchání a zažívání a vyvolávají pocity štěstí.

Účastníci dnešního setkání u paláce Trocadéro si vyzkoušeli různé druhy smíchu - například zajíce (hi hi) či pomaloučký smích lemura.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!