Pátek 10. dubna 2020svátek má Darja 5 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

"Studenti" chechtologie se smáli pod Eiffelovkou

Paříž. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Paříž. | foto: Jacques BrinonČTK

PAŘÍŽ Smích léčí a vyvolává pocity štěstí. Uvědomují si to pořadatelé a účastníci kurzů chechtologie, kteří se sešli pod Eiffelovou věží, aby se společně zasmáli. Francouzi se smějí čím dál méně a někteří vůbec.

Údiv i pobavení turistů, kteří si přišli prohlédnout Eiffelovu věž, dnes vyvolalo několik stovek lidí, kteří se přišli pořádně zasmát do centra Paříže. Nedaleko dominanty metropole nad Seinou si totiž dali dostaveníčko příznivci zdravého smíchu.

Setkání zorganizovala Francouzská škola smíchu, aby upozornila na to, že smích, který se z tváří Francouzů rok od roku vytrácí, je blahodárný pro jejich kondici. Podle zakladatelky školy Corinne Cosseronové se Francouzi v průměru chechtají už jen minutu denně, zatímco v roce 1939 to bylo 19 minut.

Sedm procent Francouzů prý dokonce tvrdí, že se nikdy nezasmáli... Cosseronová dokonce zavedla kurzy "chechtologie", které jsou určeny zdravotníkům a pracovníkům v pečovatelských službách.

Smích totiž pomáhá bojovat s bolestí, záněty, úzkostí či nespavostí, protože se při něm vylučují například endorfiny. Ty pomáhají tělu v boji se stresem, upravují
dýchání a zažívání a vyvolávají pocity štěstí.

Účastníci dnešního setkání u paláce Trocadéro si vyzkoušeli různé druhy smíchu - například zajíce (hi hi) či pomaloučký smích lemura.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Vyhrajte: 3 výherci od nás dostanou balíček Nivea Baby
Vyhrajte: 3 výherci od nás dostanou balíček Nivea Baby

Rozmazlujte své děťátko jemnou masáží. K jeho hýčkání vám pomůže balíček péče o ty nejmenší od Nivea Baby. Vyhrajte ho právě vy.