18. listopadu 2011 10:32 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Svatba v 11:11 11. 11. 2011 skončila sporem o věno

Svatba Farzány Jasmínové s Šaukátem Chánem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svatba Farzány Jasmínové s Šaukátem Chánem | foto: Reprofoto

DHÁKA Bangladéšan Šaukát Chán doufal, že bude se svou nastávající žít šťastně až do smrti, když jako termín svatby zvolil mimořádnou "jedničkovou" kombinaci 11:11 11. 11. 2011. Jeho naděje se ale rozpadly už několik minut po obřadu, když ho novomanželka opustila kvůli sporu o věno.

Chán agentuře AFP řekl, že nemá tušení, proč mu Farzána Jasmínová utekla, ale novomanželka má jasno. Rozzuřil ji prý požadavek manželovy rodiny o dary věnem, mezi nimiž neměla chybět například lednice a televize.

"Aby tahle událost byla opravdu mimořádná, nechal jsem vytisknout drahá oznámení a sezval jsem příbuzné a přátele, aby přišli na svatbu," řekl dvaatřicetiletý Chán, který je ředitelem školy.

"Svatba se konala v mešitě přesně v 11 hodin a 11 minut 11. listopadu 2011," dodal s tím, že věřil, že jedenáctka je jeho šťastné číslo. "Na tuhle numerickou shodu jsem čekal celé roky. Nechápu, proč to skončilo tak skandálně."

Numenoroložka před svatbami varovala

Sedmadvacetiletou Jasmínovou ale nyní opěvuje mnoho Bangladéšanek za to, že se otevřeně vzepřela věnu - nelegálnímu a všeobecně kritizovanému zvyku, kdy musí rodina nevěsty dát ženichovi nákladné dary.

"Zřekla jsem se ho, protože nechci skončit jako tisíce bangladéšských obětí věna," řekla AFP Jasmínová, která se od útěku po svatbě stala v Bangladéši mediální senzací.

Podle místního policejního náčelníka Babula Akhtira se manželství rozpadlo poté, co těsně po svatebním obřadu jedna z manželových tetiček požádala o věno pro něj. "Nevěsta se zeptala ženicha, zda i on trvá na nelegálním daru. On kývl, a to ji přimělo, aby se ho zřekla," dodal Akhtir pro AFP.

Chán ovšem toto tvrzení popírá s tím, že je dost bohatý, aby věno od nevěsty nepotřeboval. Manželku mu to ale nejspíš nevrátí.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz