Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tahanice o Sex ve městě

Magazín

  8:47
LONDÝN/PRAHA - Zřejmě jeden z nejočekávanějších filmových hitů sezony. Čtyři roky natáčení, které provázely hádky mezi hlavními hrdinkami okolo výše honoráře, ale také nekonečné debaty ohledně děje, jsou konečně u konce. Včera večer měl v Londýně světovou premiéru film Sex ve městě, inspirovaný slavným televizním seriálem o čtveřici newyorských kamarádek, které společně řeší své nelehké vztahy s muži.

Představitelka Carrie a koproducentka Sarah Jessica Parkerová foto: ČTK

Neshody se však nevyhnuly ani filmové premiéře. Do poslední chvíle se spekulovalo o tom, že někteří členové štábu a rovněž představitelky hlavních rolí budou promítání bojkotovat. Tato velká filmová událost se totiž podle nich měla konat v New Yorku, a ne v Londýně. „Všichni vědí, že New York je něco jako pátý hrdina Sexu ve městě. Ale při plánování premiéry jsme měli problém s výběrem data. Všechna místa v New Yorku, která by přicházela v úvahu, byla obsazená, museli jsme tedy změnit místo,“ vysvětlil deníku The Guardian manažer distribuční společnosti New Line Cinema.

Podle neoficiálních informací je však seriál mnohem větším hitem v Evropě než v Americe, proto byla premiéra situovaná právě do Londýna.  Na poslední chvíli se herečky Sarah Jessica Parkerová, Kim Cattrallová, Kristin Davisová a Cynthia Nixonová, které ve filmu ztvárňují hlavní postavy, rozhodly nezklamat svoje fanoušky a přislíbily svoji účast na premiéře na Leicester Square.

Předtím stačily vzkázat novinářům, aby divákům nekazili filmový zážitek a neprozrazovali dějové zápletky filmu. To, že hrdinky jsou po letech starší a moudřejší, bylo jediné, co tvůrci sdělili. „Když jsme začali na filmu pracovat, bylo nám jasné, že tohle je ta jediná správná cesta,“ řekla agentuře AP představitelka Carrie a koproducentka Sarah Jessica Parkerová. „Nemohly jsme předstírat, že je nám dvaatřicet, vymetáme večírky a hledáme zajímavé sexuální partnery. Tohle si žádná z nás nepřála,“ dodala třiačtyřicetiletá herečka.
 
Již během natáčení se začalo proslýchat, že ve filmu někdo zemře. Fanoušci na internetových fórech diskutovali, jestli to náhodou nebude sám pan Božský, idol Carrie. „Našim cílem bylo potěšit diváky a toho lze docílit pouze tím, že budou hlavní hrdinky šťastné. Nemyslím si, že smrt pana Božského by někoho potěšila,“ řekl agentuře AP režisér, scenárista a producent filmu Michael Patrick King.

Od doby, kdy se na televizní obrazovce poprvé objevila novinářka Carrie a její tři kamarádky, Samantha, Charlotta a Miranda, uplynulo deset let. Seriál byl tehdy určen zejména pro ženy okolo třicítky, ale od filmu si jeho tvůrci slibují zájem daleko širšího publika. Sex ve městě je prý kromě romantické letní romance také velikou módní přehlídkou. Desítky vyhlášených značek se předháněly, aby se jejich modely ve filmu objevily. Po včerejší premiéře bude film uveden ve čtvrtek v Berlíně. Newyorčané jej uvidí až 27. května.

Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA
Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA

Toužíte po dokonalé letní barvičce bez rizika spálení? Vyzkoušejte lehký přírodní samoopalovací krém na obličej i tělo od Manufaktury. Zapojte se...