Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tahanice o Sex ve městě

Magazín

  8:47
LONDÝN/PRAHA - Zřejmě jeden z nejočekávanějších filmových hitů sezony. Čtyři roky natáčení, které provázely hádky mezi hlavními hrdinkami okolo výše honoráře, ale také nekonečné debaty ohledně děje, jsou konečně u konce. Včera večer měl v Londýně světovou premiéru film Sex ve městě, inspirovaný slavným televizním seriálem o čtveřici newyorských kamarádek, které společně řeší své nelehké vztahy s muži.

Představitelka Carrie a koproducentka Sarah Jessica Parkerová foto: ČTK

Neshody se však nevyhnuly ani filmové premiéře. Do poslední chvíle se spekulovalo o tom, že někteří členové štábu a rovněž představitelky hlavních rolí budou promítání bojkotovat. Tato velká filmová událost se totiž podle nich měla konat v New Yorku, a ne v Londýně. „Všichni vědí, že New York je něco jako pátý hrdina Sexu ve městě. Ale při plánování premiéry jsme měli problém s výběrem data. Všechna místa v New Yorku, která by přicházela v úvahu, byla obsazená, museli jsme tedy změnit místo,“ vysvětlil deníku The Guardian manažer distribuční společnosti New Line Cinema.

Podle neoficiálních informací je však seriál mnohem větším hitem v Evropě než v Americe, proto byla premiéra situovaná právě do Londýna.  Na poslední chvíli se herečky Sarah Jessica Parkerová, Kim Cattrallová, Kristin Davisová a Cynthia Nixonová, které ve filmu ztvárňují hlavní postavy, rozhodly nezklamat svoje fanoušky a přislíbily svoji účast na premiéře na Leicester Square.

Předtím stačily vzkázat novinářům, aby divákům nekazili filmový zážitek a neprozrazovali dějové zápletky filmu. To, že hrdinky jsou po letech starší a moudřejší, bylo jediné, co tvůrci sdělili. „Když jsme začali na filmu pracovat, bylo nám jasné, že tohle je ta jediná správná cesta,“ řekla agentuře AP představitelka Carrie a koproducentka Sarah Jessica Parkerová. „Nemohly jsme předstírat, že je nám dvaatřicet, vymetáme večírky a hledáme zajímavé sexuální partnery. Tohle si žádná z nás nepřála,“ dodala třiačtyřicetiletá herečka.
 
Již během natáčení se začalo proslýchat, že ve filmu někdo zemře. Fanoušci na internetových fórech diskutovali, jestli to náhodou nebude sám pan Božský, idol Carrie. „Našim cílem bylo potěšit diváky a toho lze docílit pouze tím, že budou hlavní hrdinky šťastné. Nemyslím si, že smrt pana Božského by někoho potěšila,“ řekl agentuře AP režisér, scenárista a producent filmu Michael Patrick King.

Od doby, kdy se na televizní obrazovce poprvé objevila novinářka Carrie a její tři kamarádky, Samantha, Charlotta a Miranda, uplynulo deset let. Seriál byl tehdy určen zejména pro ženy okolo třicítky, ale od filmu si jeho tvůrci slibují zájem daleko širšího publika. Sex ve městě je prý kromě romantické letní romance také velikou módní přehlídkou. Desítky vyhlášených značek se předháněly, aby se jejich modely ve filmu objevily. Po včerejší premiéře bude film uveden ve čtvrtek v Berlíně. Newyorčané jej uvidí až 27. května.

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat