Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Třetina vegetariánů jí maso, když se opije, zjistil průzkum

Magazín

  6:28aktualizováno  11:28
LONDÝN - Je známo, že po nadměrné konzumaci alkoholu mají lidé tendenci dělat věci, které ve střízlivém stavu nedělají. Platí to i pro vegetariány: jak zjistil britský průzkum, někteří z nich jsou pod vlivem alkoholu ochotni spáchat stravovací hřích... a sníst maso, napsal zpravodajský server Fox News.
Mladí lidé konzumují alkohol - ilustrační foto.

Mladí lidé konzumují alkohol - ilustrační foto. foto: Shutterstock

V průzkumu britského internetového serveru VoucherCodesPro 37 procent dotázaných vegetariánů připustilo, že jedí maso poté, co toho příliš mnoho vypili. Z těch, co se ke stravovacímu prohřešku přiznali, 34 procenta uvedla, že jedí maso, kdykoli se opijí, dalším 26 procentům se to stává „dost často“, 22 procentům „zřídka“ a 18 procentům „příležitostně“.

Vegetariánství lidem prospívá, shodují se odborníci

Nejoblíbenější maso, jaké si opilí vegetariáni dávají, má podobu kebabu. Na druhém místě jsou hovězí hamburgery, následuje slanina, smažené kuře a vepřové klobásky. Většina - 69 procent - příležitostně masožravých vegetariánů tvrdí, že se svým prohřeškem se nikomu nesvěřuje.

Nejsou to ale pouze britští vegetariáni, kteří příležitostně neodolají masu. Loni byla ve Spojených státech zveřejněna studie, podle níž se 84 procent amerických vegetariánů v určité fázi života znovu vrátí ke konzumaci masa.

Autor:
Témata: maso, průzkum, Fox News, USA

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete