Neděle 16. května 2021svátek má Přemysl 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Trump nebude v koutě! Americký prezident odstrčil černohorského premiéra

Trump odstrčil černohorského premiéra a postavila se do čela. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trump odstrčil černohorského premiéra a postavila se do čela. | foto: Fotografie z videa.

BRUSEL/PRAHA Americký prezident Donald Trump opět rozpoutal debatu na sociálních sítích. Důvodem se tentokrát stalo jeho chování během čtvrteční prohlídky nové centrály NATO. Když státníci vycházeli před novináře, Trump nevybíravým způsobem odstrčil černohorského premiéra Duška Markoviće vstoupil do konverzace s dalšími lídry členských států. Ten si z toho však nic nedělá.

Celý incident zachytily přítomné kamery a skoro okamžitě se video dostalo na Twitter. Během pár hodin tak nejen světová média, ale především uživatelé sociálních sítí začali reagovat na tento Trumpův počin.

Záběry začali na sociálních sítích šířit američtí novináři. „Výraz v obličeji Duška Markoviće po Trumpově rýpnutí vám řekne vše, co potřebujete vědět o tom, co si svět myslí o americkém prezidentovi právě teď,“ píše jeden z uživatelů Twitteru.

26.května 2017 v 06:10, příspěvek archivován: 26.května 2017 v 08:17

The look on #DuskoMarkovic face after the #TrumpShove tells you everything you need to know about what the world thinks of @POTUS right now.

Jiná uživatelka naopak virtuálně posílá omluvu samotnému premiérovi: „Vážený pane, přijměte prosím mou nejhlubší omluvu za hrubé a býčí chování amerického prezidenta. Nehlasovala jsem pro něj.“

26.května 2017 v 02:58, příspěvek archivován: 26.května 2017 v 08:20

#duskomarkovic, Dear Sir, please accept my deepest apology for the rude and bullish behavior of the U.S. President. I didn't vote for him.

Černohorský premiér se však necítil dotčený. Když zjistil, že jej odstrčil americký prezident, s úsměvem jej poplácal po rameni.

Média si během čtvrtečního setkání lídrů NATO v nové centrále všimli i obrazného poměřování sil s novým francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Trump, jak je jeho zvykem, během něj použil svůj proslulý „handshake“, pevný stisk ruky. Avšak Macron se nedal. Oba státníci si tak potřásali rukama tak intenzivně, až jim doslova zbělaly klouby.

26.května 2017 v 03:30, příspěvek archivován: 26.května 2017 v 08:35

VIDEO: President Trump and newly-elected French President Emmanuel Macron exchanged a white-knuckled handshake https://t.co/GPAU9kr3JV https://t.co/ceHBPsYNK9

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

President Trump and newly-elected French President Emmanuel Macron exchanged a white-knuckled handshake https://t.co/GPAU9kr3JV https://t.co/ceHBPsYNK9

S Macronem se Trump setkal ještě jednou, a dal nový francouzský prezident před potřesením rukou s lídrem USA přednost přivítání s jinými státníky, nenechal si Trump nic líbit a Macrona si, jak má ve zvyku, přitáhl k tělu.

Mluvčí amerického prezidenta Sean Spicer nicméně uvádí, že hlavy členských států NATO se právě chystaly ke společnému focení, kde měl Trump dle předem určeného pořádku stát vpředu. Vyjádření Spicera přinesl server The New York Times.

Premiér Černé Hory Duško Marković také vyjádřil pochopení pro to, že jej americký prezident Donald Trump na čtvrtečním summitu NATO v Bruselu bez vysvětlení nešetrně odstrčil.

Podle Markoviće šlo o „neškodnou situaci“, uvedla černohorská televize RTCG. Premiér balkánské země prohlásil, že je přirozené, že prezident USA bude v první řadě. Černá Hora má nadále zájem o přátelství s Washingtonem, dodal.

,

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Věděli jste, že můžete ovlivnit riziko vzniku alergie vašeho děťátka?
Věděli jste, že můžete ovlivnit riziko vzniku alergie vašeho děťátka?

Alergie je nemoc dnešní doby. V České republice je až 25 % alergických dětí a tento počet pořád stoupá. Lze nějak vzniku alergie předejít?