Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trump nebude v koutě! Americký prezident odstrčil černohorského premiéra

Magazín

  9:36aktualizováno  11:29
BRUSEL/PRAHA - Americký prezident Donald Trump opět rozpoutal debatu na sociálních sítích. Důvodem se tentokrát stalo jeho chování během čtvrteční prohlídky nové centrály NATO. Když státníci vycházeli před novináře, Trump nevybíravým způsobem odstrčil černohorského premiéra Duška Markoviće vstoupil do konverzace s dalšími lídry členských států. Ten si z toho však nic nedělá.

Trump odstrčil černohorského premiéra a postavila se do čela. foto: Fotografie z videa.

Celý incident zachytily přítomné kamery a skoro okamžitě se video dostalo na Twitter. Během pár hodin tak nejen světová média, ale především uživatelé sociálních sítí začali reagovat na tento Trumpův počin.

Záběry začali na sociálních sítích šířit američtí novináři. „Výraz v obličeji Duška Markoviće po Trumpově rýpnutí vám řekne vše, co potřebujete vědět o tom, co si svět myslí o americkém prezidentovi právě teď,“ píše jeden z uživatelů Twitteru.

26.května 2017 v 06:10, příspěvek archivován: 26.května 2017 v 08:17

The look on #DuskoMarkovic face after the #TrumpShove tells you everything you need to know about what the world thinks of @POTUS right now.

Jiná uživatelka naopak virtuálně posílá omluvu samotnému premiérovi: „Vážený pane, přijměte prosím mou nejhlubší omluvu za hrubé a býčí chování amerického prezidenta. Nehlasovala jsem pro něj.“

26.května 2017 v 02:58, příspěvek archivován: 26.května 2017 v 08:20

#duskomarkovic, Dear Sir, please accept my deepest apology for the rude and bullish behavior of the U.S. President. I didn't vote for him.

Černohorský premiér se však necítil dotčený. Když zjistil, že jej odstrčil americký prezident, s úsměvem jej poplácal po rameni.

Média si během čtvrtečního setkání lídrů NATO v nové centrále všimli i obrazného poměřování sil s novým francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Trump, jak je jeho zvykem, během něj použil svůj proslulý „handshake“, pevný stisk ruky. Avšak Macron se nedal. Oba státníci si tak potřásali rukama tak intenzivně, až jim doslova zbělaly klouby.

26.května 2017 v 03:30, příspěvek archivován: 26.května 2017 v 08:35

VIDEO: President Trump and newly-elected French President Emmanuel Macron exchanged a white-knuckled handshake https://t.co/GPAU9kr3JV https://t.co/ceHBPsYNK9

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

President Trump and newly-elected French President Emmanuel Macron exchanged a white-knuckled handshake https://t.co/GPAU9kr3JV https://t.co/ceHBPsYNK9

S Macronem se Trump setkal ještě jednou, a dal nový francouzský prezident před potřesením rukou s lídrem USA přednost přivítání s jinými státníky, nenechal si Trump nic líbit a Macrona si, jak má ve zvyku, přitáhl k tělu.

Mluvčí amerického prezidenta Sean Spicer nicméně uvádí, že hlavy členských států NATO se právě chystaly ke společnému focení, kde měl Trump dle předem určeného pořádku stát vpředu. Vyjádření Spicera přinesl server The New York Times.

Premiér Černé Hory Duško Marković také vyjádřil pochopení pro to, že jej americký prezident Donald Trump na čtvrtečním summitu NATO v Bruselu bez vysvětlení nešetrně odstrčil.

Podle Markoviće šlo o „neškodnou situaci“, uvedla černohorská televize RTCG. Premiér balkánské země prohlásil, že je přirozené, že prezident USA bude v první řadě. Černá Hora má nadále zájem o přátelství s Washingtonem, dodal.

Autoři: ,

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...