Středa 26. února 2020svátek má Dorota 3 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Trump nebude v koutě! Americký prezident odstrčil černohorského premiéra

Trump odstrčil černohorského premiéra a postavila se do čela. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trump odstrčil černohorského premiéra a postavila se do čela. | foto: Fotografie z videa.

BRUSEL/PRAHA Americký prezident Donald Trump opět rozpoutal debatu na sociálních sítích. Důvodem se tentokrát stalo jeho chování během čtvrteční prohlídky nové centrály NATO. Když státníci vycházeli před novináře, Trump nevybíravým způsobem odstrčil černohorského premiéra Duška Markoviće vstoupil do konverzace s dalšími lídry členských států. Ten si z toho však nic nedělá.

Celý incident zachytily přítomné kamery a skoro okamžitě se video dostalo na Twitter. Během pár hodin tak nejen světová média, ale především uživatelé sociálních sítí začali reagovat na tento Trumpův počin.

Záběry začali na sociálních sítích šířit američtí novináři. „Výraz v obličeji Duška Markoviće po Trumpově rýpnutí vám řekne vše, co potřebujete vědět o tom, co si svět myslí o americkém prezidentovi právě teď,“ píše jeden z uživatelů Twitteru.

26.května 2017 v 06:10, příspěvek archivován: 26.května 2017 v 08:17

The look on #DuskoMarkovic face after the #TrumpShove tells you everything you need to know about what the world thinks of @POTUS right now.

Jiná uživatelka naopak virtuálně posílá omluvu samotnému premiérovi: „Vážený pane, přijměte prosím mou nejhlubší omluvu za hrubé a býčí chování amerického prezidenta. Nehlasovala jsem pro něj.“

26.května 2017 v 02:58, příspěvek archivován: 26.května 2017 v 08:20

#duskomarkovic, Dear Sir, please accept my deepest apology for the rude and bullish behavior of the U.S. President. I didn't vote for him.

Černohorský premiér se však necítil dotčený. Když zjistil, že jej odstrčil americký prezident, s úsměvem jej poplácal po rameni.

Média si během čtvrtečního setkání lídrů NATO v nové centrále všimli i obrazného poměřování sil s novým francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Trump, jak je jeho zvykem, během něj použil svůj proslulý „handshake“, pevný stisk ruky. Avšak Macron se nedal. Oba státníci si tak potřásali rukama tak intenzivně, až jim doslova zbělaly klouby.

26.května 2017 v 03:30, příspěvek archivován: 26.května 2017 v 08:35

VIDEO: President Trump and newly-elected French President Emmanuel Macron exchanged a white-knuckled handshake https://t.co/GPAU9kr3JV https://t.co/ceHBPsYNK9

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

President Trump and newly-elected French President Emmanuel Macron exchanged a white-knuckled handshake https://t.co/GPAU9kr3JV https://t.co/ceHBPsYNK9

S Macronem se Trump setkal ještě jednou, a dal nový francouzský prezident před potřesením rukou s lídrem USA přednost přivítání s jinými státníky, nenechal si Trump nic líbit a Macrona si, jak má ve zvyku, přitáhl k tělu.

Mluvčí amerického prezidenta Sean Spicer nicméně uvádí, že hlavy členských států NATO se právě chystaly ke společnému focení, kde měl Trump dle předem určeného pořádku stát vpředu. Vyjádření Spicera přinesl server The New York Times.

Premiér Černé Hory Duško Marković také vyjádřil pochopení pro to, že jej americký prezident Donald Trump na čtvrtečním summitu NATO v Bruselu bez vysvětlení nešetrně odstrčil.

Podle Markoviće šlo o „neškodnou situaci“, uvedla černohorská televize RTCG. Premiér balkánské země prohlásil, že je přirozené, že prezident USA bude v první řadě. Černá Hora má nadále zájem o přátelství s Washingtonem, dodal.

,
Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Jak Nico měnil triko. Proč Stanciu opustil Spartu? A proč šel do Slavie?

Nicolae Stanciu v ligovém utkání Slavie s Karvinou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když se po rozhovoru loučí, otře čelo a prohodí: „Uf, to bylo hodně otázek!“ Muselo být. Logicky. Zpátky v Praze je...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

V těhotenství nepodceňujte pravidelné měření krevního tlaku
V těhotenství nepodceňujte pravidelné měření krevního tlaku

Řada žen zažívá během těhotenství pohodu a jedinou starostí je pro ně výbavička pro miminko a přibývání na váze. Bohužel ne všechny nastávající maminky mají takové štěstí. Některé musí čelit nepříjemným zdravotním potížím kvůli vysokému nebo nízkému krevnímu tlaku, a čekání na miminko si tak moc neužívají.