28. května 2009 10:47 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Tvář Hepburnové vydražena za tisíce eur

Vzácná známka s Audrey Hepburnovou bude vydražena v aukci v Berlíně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vzácná známka s Audrey Hepburnovou bude vydražena v aukci v Berlíně. | foto: ČTK

Raritní poštovní známka s portrétem hollywoodské hvězdy Audrey Hepburnové byla v úterý vydražena na aukci v Berlíně za sedmašedesát tisíc eur, což je v přepočtu asi tři čtvrtě druhého milionu korun.

V roce 2001 vytiskla německá vláda čtrnáct milionů známek s Hepburnovou v rámci série představující filmové hvězdy, jako je Charlie Chaplin, Marilyn Monroe a Greta Garbo. Prodej vydražené známky však zablokoval syn herečky Sean Ferrer, který odmítl udělit licenci k prodeji kvůli cigaretové špičce, kterou herečka drží v ústech.

Ačkoliv tedy známka nikdy nebyla oficiálně vydána, německé ministerstvo financí už vytisklo předběžné série a třicet z těchto známek uniklo spálení, když je zcizil neznámý zaměstnanec a používal je na dopisy odesílané z Berlína.

maj, ČTK

POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy
POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy

Odborníci se shodují na tom, že časté vysedávání dětí u internetu a používání mobilních telefonů může vést k závislosti. Nadužívání digitálních technologií má negativní dopad na jejich zdraví i psychiku. Jaké jsou varovné příznaky a jak situaci řešit?

Najdete na Lidovky.cz