12. února 2012 18:45 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Týden v obrazech: horké hlavy v ledovém počasí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Býk nabírá mladíka při tradičních slavnostech Hromnic v Tlacotalpanu v Mexiku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Býk nabírá mladíka při tradičních slavnostech Hromnic v Tlacotalpanu v Mexiku. | foto: Reuters

Uplynulý víkend přinesl vášnivé emoce při protestech v ulicích Bratislavy, Atén i Prahy. Vedle toho ale miliony lidí mrzly ve vytrvalé zimě teplotně rekordního únoru.

Mrazy nepolevují

Málokdo si užívá teploty hluboko pod nulou. Česko a celou Evropu už tuhé mrazy sužují více než dva týdny a nevypadá to, že by byly ústupu. Fotograf agentury Reuters zachytil strom – solitér poblíž vesnice Rovné ve východních Čechách.

Mrazy v Česku

ČTĚTE VÍCE:

Gorila v Bratislavě

Slováci vyšli do ulic. Protesty pojmenované podle spisu Gorila, který poodhalil nejrozsáhlejší politickou korupci v historii země, se zvrhly dokonce v divoké potyčky policií. Naši východní sousedé jsou zkrátka temperamentnější.

Část protestujících házela směrem do areálu úřadu vlády pyrotechniku.

ČTĚTE VÍCE:

Na Hromnice o zážitek více

A temperament dokazují i Mexičané během Hromnic neboli svátku Uvedení Páně do chrámu. Mladík na fotce si bujaré oslavy s rozzuřeným býkem bude určitě dobře pamatovat.

Býk nabírá mladíka při tradičních slavnostech Hromnic v Tlacotalpanu v Mexiku.

Trefa!

Nepěkné vzpomínky na uplynulý týden bude mít i americký boxer Steve "USS" Cunningham, který vyzval Yoana Pabla Hernandeze z Kuby na světovém mistrovství IBF v polotěžké váze v německém Frankfurtu. Kubánec svůj titul z loňska obhájil.

Američan Steve Cunningham dostává tvrdou ránu od Kubánce Yoana Pabla Hernandeze..

Jako mravenci

O víkendu vyrazilo více než 15 tisíc lidí na zamrzlé jezero Lac de Joux v kantonu Vaud na západě Švýcarska. Led na největším přírodním kluzišti v zemi je tlustý až třicet centimetrů. Pozorovateli z výšin museli lidé připadat jako mravenci pachtící se v bílé záplavě.

Zamrzlé jezero Lac de Joux ve Švýcarsku.

Ad ACTA

V Česku zase lidé vyšli bojovat za právo stahovat si z internetu, co se jim zachce. Největšího sobotního protestu v Praze se zúčastnily až dva tisíce lidí.

V Praze a dalších českých městech se protestovalo proti mezinárodní smlouvě ACTA.

ČTĚTE VÍCE:

Nejlepší novinářské fotografie

Milovníky fotografie ale zaujala z celého týdne nejvíc prestižní soutěž World Press Photo. Hlavní cenu získal snímek z nepokojů v Jemenu, jehož autorem je španělský novinář Samuel Aranda pracující pro americký list The New York Times.

Dalším velkým tématem, které loni přitáhlo fotografy z celého světa, byla ničivá přívalová vlna tsunami v Japonsku. Pokud nejlepší novinářské fotografie unikly vaší pozornosti, podívejte se na ně ve fotogalerii.

Čínští skokani nacvičují na soutěž FINA World Championships. Druhé místo v kategorii Sportovní příběhy.

NA FOTOGALERII SE PODÍVEJTE ZDE:

Nejlepší snímky roku aneb Tak se fotí emoce

World Press Photo 2012: vítězný snímek Samuela Arandy

mevMartin Nevyhoštěný
  • 0Diskuse
5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost
5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost

Věnovat dítěti péči a rozvíjet v něm schopnost koncentrace se vyplatí jak vám, tak jemu. Díky tomu, že bude pozorné ve škole, nebudete muset věnovat tolik času učení doma, což nejspíš potěší vás i vašeho potomka. Vyzkoušejte aktivity, kterými dětskou pozornost posílíte.