Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Údajně nejstarší obyvatelku Tokia už desítky let nikdo neviděl

Magazín

  15:07
TOKIO - Japonské úřady dnes přiznaly, že oficiálně registrovaná nejstarší obyvatelka Tokia je již desítky let nezvěstná. Přiznání přichází jen několik dní poté, co se zjistilo, že údajně nejstarší muž japonské metropole je už 30 let po smrti.
Důchod.

Důchod. foto: Shutterstock

Fusa Furujová, narozená v roce 1897, nebydlí na adrese, kde je registrována, a místo jejího pobytu je neznámé, uvedly tokijské úřady.

Připustily také, že oba zmíněné seniory již desítky let osobně nekontaktovaly, ačkoli byli tito lidé vedeni v oficiálních dokumentech jako nejdéle žijící obyvatelé města. Furujaová měla žít podle záznamů u své dcery, ta ji ale od 80. let neviděla.

Čtěte také

Japonský ministr zdravotnictví, práce a sociální péče Akira Nagacuma dnes vyzval k celostátní kontrole místa pobytu nejstarších občanů v reakci na mediální skandály týkající se nezvěstných věkových rekordmanů.

Minulý týden Japonsko šokovalo odhalení mumifikovaných pozůstatků muže, který měl být ve svých 111 letech nejstarším obyvatelem Tokia, ale ve skutečnosti byl už 30 let po smrti. Policie zahájila vyšetřování příbuzných tohoto muže z podvodu, protože až doposud za něj pobírali penzi.

K 1. říjnu 2009 Japonsko registrovalo 41.000 lidí starších 100 let a již 25. rokem si drží první příčku v dlouhověkosti svých obyvatelek. Japonky se nyní průměrně dožívají 86,44 roku.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!