Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Údajně nejstarší obyvatelku Tokia už desítky let nikdo neviděl

Magazín

  15:07
TOKIO - Japonské úřady dnes přiznaly, že oficiálně registrovaná nejstarší obyvatelka Tokia je již desítky let nezvěstná. Přiznání přichází jen několik dní poté, co se zjistilo, že údajně nejstarší muž japonské metropole je už 30 let po smrti.
Důchod.

Důchod. foto: Shutterstock

Fusa Furujová, narozená v roce 1897, nebydlí na adrese, kde je registrována, a místo jejího pobytu je neznámé, uvedly tokijské úřady.

Připustily také, že oba zmíněné seniory již desítky let osobně nekontaktovaly, ačkoli byli tito lidé vedeni v oficiálních dokumentech jako nejdéle žijící obyvatelé města. Furujaová měla žít podle záznamů u své dcery, ta ji ale od 80. let neviděla.

Čtěte také

Japonský ministr zdravotnictví, práce a sociální péče Akira Nagacuma dnes vyzval k celostátní kontrole místa pobytu nejstarších občanů v reakci na mediální skandály týkající se nezvěstných věkových rekordmanů.

Minulý týden Japonsko šokovalo odhalení mumifikovaných pozůstatků muže, který měl být ve svých 111 letech nejstarším obyvatelem Tokia, ale ve skutečnosti byl už 30 let po smrti. Policie zahájila vyšetřování příbuzných tohoto muže z podvodu, protože až doposud za něj pobírali penzi.

K 1. říjnu 2009 Japonsko registrovalo 41.000 lidí starších 100 let a již 25. rokem si drží první příčku v dlouhověkosti svých obyvatelek. Japonky se nyní průměrně dožívají 86,44 roku.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat