Pondělí 19. dubna 2021svátek má Rostislav 4 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Údajně nejstarší obyvatelku Tokia už desítky let nikdo neviděl

Důchod. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Důchod. | foto: Shutterstock

TOKIO Japonské úřady dnes přiznaly, že oficiálně registrovaná nejstarší obyvatelka Tokia je již desítky let nezvěstná. Přiznání přichází jen několik dní poté, co se zjistilo, že údajně nejstarší muž japonské metropole je už 30 let po smrti.

Fusa Furujová, narozená v roce 1897, nebydlí na adrese, kde je registrována, a místo jejího pobytu je neznámé, uvedly tokijské úřady.

Připustily také, že oba zmíněné seniory již desítky let osobně nekontaktovaly, ačkoli byli tito lidé vedeni v oficiálních dokumentech jako nejdéle žijící obyvatelé města. Furujaová měla žít podle záznamů u své dcery, ta ji ale od 80. let neviděla.

Čtěte také

Japonský ministr zdravotnictví, práce a sociální péče Akira Nagacuma dnes vyzval k celostátní kontrole místa pobytu nejstarších občanů v reakci na mediální skandály týkající se nezvěstných věkových rekordmanů.

Minulý týden Japonsko šokovalo odhalení mumifikovaných pozůstatků muže, který měl být ve svých 111 letech nejstarším obyvatelem Tokia, ale ve skutečnosti byl už 30 let po smrti. Policie zahájila vyšetřování příbuzných tohoto muže z podvodu, protože až doposud za něj pobírali penzi.

K 1. říjnu 2009 Japonsko registrovalo 41.000 lidí starších 100 let a již 25. rokem si drží první příčku v dlouhověkosti svých obyvatelek. Japonky se nyní průměrně dožívají 86,44 roku.

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...