Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ukradl buldozer a vyrazil zabíjet. Projel domem, kde byli tři lidé

Vraždy

  11:00
SYDNEY - Z pokusu o vraždu obvinila australská policie muže, který ukradl buldozer, rozdrtil s jeho pomocí čtyři automobily a pak s těžkým strojem projel skrz dům. Informovala o tom v úterý agentura AFP.

V Sydney si muž vybral pro vraždění netypickou zbraň. foto: www.wikimedia.org

Policisté byli přivoláni na pomoc do domu ve městě Teralba, asi 140 kilometrů severně od Sydney, v pondělí ráno poté, co osmačtyřicetiletý muž buldozerem rozmačkal čtyři automobily a snažil se dostihnout devětadvacetiletého muže. Ten před ním ale unikal; násilník se nakonec vzdal pronásledování a místo toho mu projel buldozerem skrze dům, který naprosto zničil.

Uvnitř domu byli v té době tři lidé - 56letá žena a její dvě dcery ve věku 20 a 15 let. Všem třem se podařilo s pomocí sousedů včas utéct.

Útočník nehodlal své těžkotonážní vozidlo opustit ani po příchodu policie, takže muži zákona museli rozbít okénko buldozeru a pepřovým sprejem muže zneškodnit.

Motiv řádění není zatím známý, ale podle listu Sydney Morning Herald útočil muž čekající na soudní proces, který mu má zabránit v kontaktu s jednou z žen, jež žila v nyní zničeném domě.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat