29. dubna 2009 14:40 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ukradli soukromé snímky Carly

Carla Bruniová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Carla Bruniová | foto: ČTK

Notebook a digitální fotoaparát s více než stovkou soukromých fotografií a videí současné manželky francouzského prezidenta Carly Bruniové-Sarkozyové zmizel z pařížského bytu, ve kterém žije Julien Enthoven, bratr jejího bývalého přítele Raphaela.

Ten si prý dal fotografie k bratrovi do "úschovy", aby neuváděly do rozpaků Carlina současného muže – francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho.

Většina ukradených fotografií zachycuje Carlu, Raphaela a jejich devítiletého syna Auréliena. I další snímky jsou převážně rodinného rázu. Carla Bruniová se s Raphaelem Enthovenem seznámila v roce 2001, kdy žila s jeho otcem Jeanem-Paulem. Raphael byl v tu dobu ženatý. Žili spolu šest let, během kterých se jim narodil syn Aurélien.

V tomto roce je to už třetí podobná krádež z blízkého okolí francouzského prezidenta.

Na konci ledna zmizely šperky v hodnotě půl milionu eur z bytu Sarkozyho bývalé manželky Cecilie Attiasové. Jen o pár dní později neznámí zloději vykradli dům jeho bratra Françoise. Policie zatím mezi případy nevidí žádnou souvislost.

"Zloději přesně věděli, po čem jít. Odcizili notebook, ve kterém byly velmi intimní snímky a fotoaparát plný soukromých záběrů a videí," citovala stanice Sky News jednoho z vyšetřovatelů. "Nikdo v tu chvíli nebyl doma a nic dalšího se neztratilo," dodal.

Policie se obává, že zloději budou chtít využít popularity první dámy k tomu, aby ukradené věci náležitě zpeněžili. Mohou také vystavit snímky na web, což by mohlo být pro prezidentský pár velmi nepříjemné.

vas