Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 12 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ukradli soukromé snímky Carly

Carla Bruniová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Carla Bruniová | foto: ČTK

Notebook a digitální fotoaparát s více než stovkou soukromých fotografií a videí současné manželky francouzského prezidenta Carly Bruniové-Sarkozyové zmizel z pařížského bytu, ve kterém žije Julien Enthoven, bratr jejího bývalého přítele Raphaela.

Ten si prý dal fotografie k bratrovi do "úschovy", aby neuváděly do rozpaků Carlina současného muže – francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho.

Většina ukradených fotografií zachycuje Carlu, Raphaela a jejich devítiletého syna Auréliena. I další snímky jsou převážně rodinného rázu. Carla Bruniová se s Raphaelem Enthovenem seznámila v roce 2001, kdy žila s jeho otcem Jeanem-Paulem. Raphael byl v tu dobu ženatý. Žili spolu šest let, během kterých se jim narodil syn Aurélien.

V tomto roce je to už třetí podobná krádež z blízkého okolí francouzského prezidenta.

Na konci ledna zmizely šperky v hodnotě půl milionu eur z bytu Sarkozyho bývalé manželky Cecilie Attiasové. Jen o pár dní později neznámí zloději vykradli dům jeho bratra Françoise. Policie zatím mezi případy nevidí žádnou souvislost.

"Zloději přesně věděli, po čem jít. Odcizili notebook, ve kterém byly velmi intimní snímky a fotoaparát plný soukromých záběrů a videí," citovala stanice Sky News jednoho z vyšetřovatelů. "Nikdo v tu chvíli nebyl doma a nic dalšího se neztratilo," dodal.

Policie se obává, že zloději budou chtít využít popularity první dámy k tomu, aby ukradené věci náležitě zpeněžili. Mohou také vystavit snímky na web, což by mohlo být pro prezidentský pár velmi nepříjemné.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....