2. června 2009 13:30 Lidovky.cz > Relax > Móda

Nejkrásnější klobouk nosí Carla Bruniová

Sarkozyho choť Carla Bruniová-Sarkozyová zvítězila v anketě o nejkrásnější klobouk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sarkozyho choť Carla Bruniová-Sarkozyová zvítězila v anketě o nejkrásnější klobouk | foto: Reprofoto

LONDÝN Carla Bruniová-Sarkozyová, choť francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho, vyšla jako vítězka z letošního ročníku britské ankety o nejkrásnější klobouk. Předstihla dokonce i britskou královnu Alžbětu II.

"Elegantní klobouček Carly Bruniové-Sarkozyové byl skvělým příkladem té nejdokonalejší klasické jednoduchosti, svým stylem upoutal pozornost médií z celého světa," prohlásil Philip Wright, jeden ze členů konsorcia Luton First, které sdružuje početné modisty a kloboučníky v Lutonu na předměstí Londýna.Bruniová-Sarkozyová si získala britskou veřejnost při své návštěvě loni v březnu, kdy doprovázela svého chotě. Tehdy měla klobouček šedé barvy, který vyvolal senzaci a v hitparádě Celebrity Hat Wearers (celebrity s kloboukem) tehdy rovněž předstihla britskou královnu.

Sarkozyho choť Carla Bruniová-Sarkozyová zvítězila v anketě o nejkrásnější klobouk

Třetí místo zaujala Sophie hraběnka z Wessexu, manželka prince Edwarda, mladšího bratra prince Charlese, a za ní Victoria Beckhamová. V pánské klasifikaci se na prvním místě umístil australský herec Hugh Jackman se svým kovbojským kloboukem, který nosil ve filmu Australia. Na druhém místě skončil Sean Connery a na třetím britský herec Daniel Day-Lewis. Čtvrté místo obsadil Johnny Depp.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz