4. června 2009 19:38 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Snímek s aktem Carly Bruniové-Sarkozyové vynesl přes 13 tisíc eur

Akt francouzské první dámy Carly Bruniové Sarkozyové | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Akt francouzské první dámy Carly Bruniové Sarkozyové | foto: ČTK

PAŘÍŽ Za 13.090 eur (přes 353.000 korun) se dnes v Berlíně podařilo vydražit další fotografii s aktem někdejší francouzské modelky Carly Bruniové, nynější manželky francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho.

Bruniová-Sarkozyová tak potvrzuje, že i v roli první dámy Francie je mezi sběrateli aktů v kurzu. Odhadní cena snímku totiž podle aukčního domu Villa Grisebach činí "pouze" 2500 až 3500 eur.

"Opravdu netuším, proč je to takový tahák," řekla mluvčí aukční síně Franziska Schmidtová a ujistila, že dnešní dražba pro dům nepředstavuje nijak zvlášť významnou událost.

Módní fotografka Pamela Hansonová zachytila na černobílé fotografii z roku 1994 s názvem Carla Bruniová v posteli tehdy šestadvacetiletou modelku jen částečně zahalenou bílým prostěradlem. Vydražený artefakt je jednou z deseti existujících kopií zmíněného snímku. Fotografie podle berlínské aukční síně pocházela ze soukromé sbírky.

Loni dražila aukční síň Christie's jiný akt Bruniové, a to rovněž z dob, kdy pracovala jako modelka. Snímek tehdy získal anonymní majitel za zhruba 91.000 dolarů (asi 1,74 milionu korun), což představovalo třicetinásobek původní ceny.

ČTK