18. května 2009 11:53 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Bruniová se pohybuje po Paříži v přestrojení

Manželka francouzského prezidenta Carla Bruniová-Sarkozyová se po Paříži pohybuje v přestrojení. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manželka francouzského prezidenta Carla Bruniová-Sarkozyová se po Paříži pohybuje v přestrojení. | foto: ČTK

Manželka francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho přiznala, že se po Paříži pohybuje v přestrojení a mění hlas, aby ji nikdo nepoznal. V rozhovoru pro francouzský časopis Femme Actuelle uvedla, že "normální" chování je pro ni při jejích procházkách či nákupech často naprosto nemožné.

"Když jdu ven nakupovat, maskuju se černými brýlemi a také měním hlas," svěřila se časopisu Bruniová. Podle svědků, kteří takto "přestrojenou" 41letou zpěvačku v ulicích francouzské metropole potkali, je její hlas "velmi legrační a dost se liší od hlasů, které normálně slýcháte". Zatímco na svých vystoupeních mluví Carla Bruniová silným, hlubokým hlasem, v obchodech zní údajně "nezvykle melodramaticky a směšně".

"Carla je v prvé řadě umělkyní, takže ráda něco hraje," citoval britský list The Daily Telegraph nejmenovaný zdroj blízký Sarkozyho rodině. "Předstírání, že je někdo jiný, když nakupuje, to je zároveň i projev takového jejího rošťáctví," dodal. Jak ale doplnil, francouzská první dáma by si ale zároveň měla dávat pozor na to, aby se svým často "aristokratickým" chováním mnohým obyčejným Francouzům nezprotivila, zvláště v době finanční krize.

"Když se recese prohlubuje, členové vládnoucích tříd se stávají stále méně a méně populárními," uvedl tento nejmenovaný zdroj. Pravdou je, že Carla Bruniová si zvykla na velmi luxusní životní styl. Kritici ji občas nazývají "Carla-Antoinetta" podle francouzské královyn Marie Antoinetty, která byla svým manželem Ludvíkem XVI. neustále rozmazlována. Zatímco finanční krize neustupuje a mnozí Francouzi to pociťují, francouzský prezidentský pár naopak nedávnou oznámil, že by rád zakoupil opravdu velmi drahé pařížské sídlo, které patřilo nedávno zesnulému módnímu návrháři Yvesi Saint Laurentovi.  

Lidovky.cz, Tereza Šupová