20. března 2012 14:30 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Policisté chytli Ukrajince. Pas měl do 55. července

Kontrola dokladů - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kontrola dokladů - ilustrační foto. | foto: Reprofoto

PLEYSTEIN (NEMĚCKO) Touha dostat se do Francie vedla pětapadesátiletého Ukrajince k tomu, že si nechal udělat falešný pas. K jeho smůle ale narazil. Padělaný dokument měl chybu, kterou nemohli přehlídnout policisté - datum platnosti bylo do 55. července 2016.

Ukrajinec žijící v České republice jako žadatel o azyl chtěl cestovat jako občan Evropské unie a tak si koupil dokument, který z něj měl udělat Litevce. Jako takový by v rámci unie nepotřeboval vízum.

Za falešný dokument s chybou zaplatil 1500 eur (téměř 37 tisíc korun), uvedl bavorský rozhlas.

Falešné doklady z české dílny

Falešné doklady z české dílny

Překlep zarazil policejní kontrolu u bavorského Pleysteinu. Spolková policie pak v prohlášení uvedla, že "ani při velkorysém výkladu gregoriánského kalendáře se 55. července nedočkáme". Muž měl navíc u sebe i falešný řidičský průkaz.

Ukrajinec čelí obvinění z nedovoleného překročení státní hranice a padělání úřední listiny. Je nyní v německé vyšetřovací vazbě a má být

Lidovky.cz

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz