Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Berlusconi v rakvi. Podle umělců Sen Italů

Magazín

  7:00
Sen Italů nazvali dva sochaři skleněnou rakev, ve které spočívá socha bývalého premiéra Silvia Berlusconiho. Ten má blažený úsměv na rtech a ruka mu sahá do poklopce od kalhot.

Umělci vystavili v Římě sochu Berlusconiho ve skleněné rakvi.

Podle agentury AFP italští umělci své provokativní dílov úterý vystavili na tři dny v Římě v paláci naproti sídlu vlády.

Antonio Garullo a Mario Ottocento vytvořili sochu v životní velikosti z pryskyřice a silikonu a oblékli ji do tmavě modrých šatů. Kalhoty na replice muže, který je znám sexuálními výstřelky, jsou rozepnuté.

Autoři uvedli, že se inspirovali konzervováním těl mocných lidí, jako byl Lenin či Mao, s cílem zdůraznit kult osobnosti, který byl a možná ještě bude kolem Berlusconiho.

Garullo a Ottocento se v roce 2002 stali prvním italským párem gayů, kteří uzavřeli sňatek, a to v Nizozemsku. Pravicový politik a podnikatel Berlusconi byl vždy proti posilování práv homosexuálů, na jejichž adresu se někdy vyjadřoval i s opovržením.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!