Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Upuštěné srdce zachránilo ženě život

Magazín

  12:20
MEXIKO - Úspěchem skončila v Mexiku transplantace srdce navzdory tomu, že tento životně důležitý orgán zdravotníci cestou do nemocnice upustili. Informovala o tom agentura AP, podle níž "upuštěné srdce" dostala osmadvacetiletá vlasová stylistka Erica Hernándezová.

Erica Hernándezová foto: Reprofoto

Podle doktora Jaimeho Saldivara pacientka zatím neví, že se stala příjemkyní orgánu, který před dvěma týdny v ochranném obalu spadl na chodník.

Operace, lékařský zákrok - ilustrační foto

Na hlavu nešťastníka, jemuž srdce uložené v plastikovém pouzdře vypadlo z chladícího boxu, když bylo chvatně přepravováno k transplantaci, se tehdy snesla ostrá kritika.

Případu věnovala pozornost mexická média i světový tisk. Bude na rodině Hernándezové, aby ji s tímto faktem šetrně seznámila, dodal Saldivar.

Žena s transplantovaným srdcem v úterý hovořila s novináři a poděkovala rodině dárce. "Nemám slov, abych vyjádřila, co právě cítím," řekla Hernándezová, jež měla vrozenou srdeční vadu. Srdce, které dostala, patřilo muži, jenž zemřel při dopravní nehodě.

Autoři: ,
Témata: Mexiko

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat