Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

V chicagské zoo zemřela druhá nejstarší známá samice orangutana Maggie

Magazín

  11:11
CHICAGO - V zoologické zahradě Brookfield u Chicaga byla kvůli chátrajícímu zdraví usmrcena 54letá orangutanka Maggie. Byla to druhá nejstarší známá samice orangutana bornejského na světě, sdělili v sobotu zástupci zoo.
Orangutan (ilustrační foto)

Orangutan (ilustrační foto) foto: Reuters

„Zaměstnanci učinili obtížné rozhodnutí“ a v pátek Maggie usmrtili, uvedla zoo podle agentury AP. Její zdravotní potíže způsobené věkem se v poslední době zhoršovaly a měly už „vážný dopad“ na kvalitu jejího života, uvedlo vedení zoo.

Maggie byla podle zoo známá svou zvědavostí a inteligencí. Narodila se v zoologické zahradě v San Diegu v roce 1961 a porodila tam čtyři potomky. V roce 1995 byla přemístěna do Brookfieldu, kde se stala náhradní matkou dalších dvou mláďat.

Nejstarší známá samice orangutana bornejského na světě se narodila v roce 1955 a žije v zoologické zahradě Tama v Tokiu, uvedla mluvčí chicagské zoologické společnosti Sondra Katzenová.

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...