Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V New Yorku chytli lupiče, který 'to říkal květinou'

Magazín

  11:15
NEW YORK - Muže, který si vysloužil přezdívku "květinový bandita", protože k vyloupení banky na Manhattanu použil kytici čerstvých řezaných květů, se údajně podařilo zadržet americké policii ve středu v jeho domě v Brooklynu.
Kytice tulipánů (ilustrační foto)

Kytice tulipánů (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Přepadení manhattanské banky, při němž "to lupič říkal květinou", si vysloužilo značnou pozornost newyorských bulvárních listů. Ty otiskly na prvních stránkách fotografii z bezpečnostní kamery, díky níž se policistům podařilo najít čtyřiačtyřicetiletého Edwarda Pembertona, který je z činu podezřelý.

Pachatel vešel minulý týden do banky s kyticí úhledně svázanou v růžovém papíře a celofánu. Uvnitř pugétu byl schovaný lístek se vzkazem: "Dej mi všechny stovky a padesátky. Nehraj si na hrdinu," který lupič podal pokladníkovi. Ten mu skutečně vydal peníze, jejichž hodnota nebyla zveřejněna a muž pak utekl - bez kytice, kterou nechal ležet na přepážce.

Policisté ho podezírají i z další loupeže, k níž došlo v jiné manhattanské bance 10. července. Tehdy muž přišel do pobočky pro změnu s rostlinou v květináči, kterou rovněž po činu nechal na místě.

Pemberton už má rejstřík plný obvinění souvisejících s drogami a dalšími přečiny, uvedla policie. V poslední době pracoval v květinářství, kde vykonával "velmi, ale opravdu velmi podřadné práce", uvedli vyšetřovatelé.

Autor: