Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

V pražské zoo se narodilo mládě tapíra

Magazín

  13:54
V pražské zoo se v úterý narodilo mládě tapíra jihoamerického. Je to teprve druhý přírůstek v historii zahrady.

Mládě tapíra jihoamerického foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

„Tapíří mládě přišlo v zoo na svět po dlouhých šesti letech a je to druhý tapír jihoamerický odchovávaný v celé historii. „Jsem přesvědčen, že díky své roztomilosti se malý tapíří samec stane jedním z nejoblíbenějších obyvatel zahrady,“ uvedl v tiskové zprávě ředitel zoo Miroslav Bobek.

Tapír jihoamerický

Tapír jihoamerický je velký lichokopytník žijící v pralesích i na otevřenějších podmáčených pampách Jižní Ameriky. Na jednolitě hnědém dospělém zvířeti zaujme malý chobůtek, který tapírovi slouží jako nástroj k podávání potravy, orgán čichu i šnorchl.

Příchod na svět nebyl pro malého tapíra vůbec snadný. Porod sice netrval ani půl hodiny, mládě se ale rodilo zadníma nohama napřed.

Mládě je z chovatelského hlediska velmi cenné, otec Tex pochází ze San Antonia, a je tedy evropské populaci těchto zvířat nepříbuzný. Samice Ivana se narodila v Česku.

Mláďata tapírů se rodí s velmi výrazným zbarvením, kterým se velmi liší od jednolitě zbarvených rodičů. Proužky a skvrny na kožichu přitom mají dobrý důvod – poskytují mláděti dokonalé maskování v podrostu, kde se ukrývá.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!