Sobota 29. ledna 2022, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V zoo spustili reality show ze života goril

Magazín

  16:22
Ke dvěma reality na českých televizích přibyla další. Jmenuje se Odhalení. Na internetu a digitálním kanálu ČT budou moci divíci sledovat život goril v pražské zoo. Gorilího samce Richarda, samice Kijivu a Shindy a batole Moju od rána sleduje v jejich pavilonu šestnáct kamer. Obrázky z nich vysílá Český rozhlas Leonardo na internetových stránkách www.rozhlas.cz/odhaleni a digitální kanál České televize ČT 24.

Gorily Moja a Kijivu. foto: www.rozhlas.cz/odhaleniReprofoto

Stranky gorilí reality show Odhalení.

V první hodině živého vysílání se představili nejen gorily, ale i jejich ošetřovatelé. Zatímco protagonisté lidských reality show si po sobě musejí uklízet, kamery v trojském areálu ukázaly, že tuto práci v pavilonu goril odvádějí lidé. Kamery a mikrofony jsou umístěny i v prostorách, které jsou veřejnosti běžně nepřístupné.

Využitím vlny popularity reality show v Česku chtějí organizátoři projektu Odhalení udělat něco pro gorily v jejich přirozených domovech v přírodě. Výtěžek z hlasování diváků prostřednictvím sms zpráv dají na projekt ochrany goril ve volné přírodě. Hraje se o dvanáct melounů, které dostane nejsympatičtější gorila na zub.

Projekt by měl skončit v polovině ledna. Denní sestřihy se objeví každý všední den na zpravodajské stanici ČT 24 a v Dobrém ránu s ČT. Jejich součástí bude mimo jiné i "jazykový kurz" s názvem Učíme se gorilsky.

Poučení nabízejí i webové stránky projektu, zájemci se na nich dočtou o rodinném životě goril, jak ho poznal zoolog Zdeněk Veselovský, o chovu těchto primátů v Československu i o tom, že v Africe je každoročně zabito až 8000 lidoopů na maso.

Zázemí vysílání tvoří malé televizní studio, které rozhlas vybudoval v sousedství gorilího pavilonu. Vysílání by se nemělo dotknout běžného života goril v pavilonu.
Součástí projektu nejsou jen záběry z gorilího života, ale také besedy s vědci a odborníky na tento druh zvířat a další doprovodné pořady.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat