Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Valenta vyhrál StarDance

Magazín

  11:13
PRAHA - Akrobatický lyžař Aleš Valenta s tanečnicí Ivou Langerovou vyhrál druhou řadu televizní soutěže StarDance...když hvězdy tančí. V přímém přenosu na obrazovkách České televize ve velmi vyrovnaném finále porazil na základě hlasování diváků herečku Tatianu Vilhelmovou s tanečníkem Petrem Čadkem. Vilhelmová po vyhlášení výsledků překvapila diváky i štáb oznámením, že čeká druhé dítě.

Aleš Valenta se stal vítězem druhé řady taneční soutěže Stardance. foto: ČTK

Čtyřiatřicetiletý olympijský vítěz ze Salt Lake City v roce 2002 na tanečním parketu navázal na svou úspěšnou sportovní kariéru, kterou byl letos nucen ukončit kvůli potížím se zády a kolenem. Na vítězství ve StarDance jej od počátku tipovaly sázkové kanceláře. "Je to krásné," řekl Valenta.

Pogratuloval i ostatním párům, které se soutěže zúčastnily. Tančit prý chce nyní s manželkou Elen, s níž bude navštěvovat kurzy.

"Mně je báječně," reagovala na výsledek hlasování Vilhelmová. Devětadvacetiletá matka dvouletého Františka v přímém přenosu prozradila, že je ve třetím měsíci těhotenství. V zákulisí řekla, že vyhrála sama nad sebou a že by mohla sloužit jako reklama na těhotenství. Svůj požehnaný stav tajila před celým štábem, protože první tři měsíce jsou kritické. Kromě rodiny o jejím těhotenství věděl pouze její taneční partner, s nímž choreografie upravovala tak, aby jí neublížily.

Svůj akrobatický um Valenta zužitkoval ve volné disciplíně - freestylu. Předvedl i salto, někteří porotci ale suše poznamenali, že od něj čekali i vrut jako na lyžích. "Tančíš jako bůh," řekla na Valentovu adresu porotkyně Mahulena Bočanová.


Finálové páry dnes kromě freestylu ještě předvedly svůj nejlepší standardní tanec a nejlepší latinu; na závěr si obě dvojice vybraly tanec, který podle nich nejlépe působil na diváky. Po prvních třech tancích měly oba páry shodně 116 bodů. Maximální počet 40 bodů za jeden tanec udělila jury nejprve Valentovi s Langerovou za jejich slowfox a vzápětí i Vilhelmové s Čadkem za jejich sambu.

Večer plný překvapení

Na parket se při společném tanci na písničku moderátora Marka Ebena vrátily i zbývající páry, které do finále nepostoupily. Tanečníka Jana Halíře, který předčasně ukončil soutěž kvůli autonehodě, dnes po boku Miss Europe 1995 Moniky Žídkové nahradil porotce Zdeněk Chlopčík. Zatančili si ale i zbývající porotci.

Dalším překvapením večera byl narozeninový dort pro Marka Ebena, který v úterý oslavil padesátiny. V přímém přenosu také ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek převzal šek na 200.000 korun. Právě za tuto částku se v internetové aukci vydražily legíny herce Jiřího Schmitzera, tolik proslulé z náročných tréninků.

Pořad StarDance, který vychází z úspěšného formátu britské BBC, byl jedním z nejsledovanějších programů letošního i loňského podzimu. První ročník vyhrál herec Roman Vojtek s tanečníci Kristýnou Coufalovou, který ve finále porazil svého kolegu Václava Vydru s Petrou Kostovčíkovou.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!