Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Vánoční trhy v Praze končí a už vzniká podoba pro Vánoce 2018

Magazín

  6:10
PRAHA - V centru Prahy v sobotu skončily vánoční trhy, které začaly v sobotu 2. prosince, kdy byl slavnostně rozsvícen vánoční strom. Po odstrojení vánoční smrk dostanou zvířata v pražské zoo. Na pódiu se za celou dobu trvání trhů vystřídalo šest set až sedm set účinkujících. V sobotu na návštěvníky trhů čekali dva koncerty.

Staroměstském náměstí zdobí vánoční strom. foto:  František Vlček, MAFRA

Již nyní se připravuje podoba dekorací na příští vánoční trhy. Letos byly ve štítech stánků vyobrazené významné osobnosti. Vzdělávací charakter by měly mít i trhy v prosinci 2018, kdy na velkých zdobných koulích budou vyobrazené historické události z Prahy.

„Pro rok 2018 jsme jako nosný prvek vybrali obří kouli. Tento tradiční symbol jsme proměnili v malířské plátno, které ponese příběhy naší bohaté historie. Během procházky Prahou se tak můžete setkat s Karlem IV, Janem Husem, ale také Janem Werichem nebo Jaroslavem Seifertem,“ uvedl Jakub Olbert, výkonný ředitel společnosti společnost S.O.S. - Dekorace, která se o výzdobu trhů na Staroměstském náměstí stará.

Tam ,kde v centru města poslední týdny stály stánky s vánočním sortimentem, budou od března velikonoční trhy. Na náměstí Republiky, Staroměstském a Václavském náměstí se objeví 17. března a zůstanou zde do 8. dubna. Velikonoční neděle letos vychází na 1. dubna, tedy na aprílový den.

06.ledna 2018 v 14:15, příspěvek archivován: 06.ledna 2018 v 18:08

Dnes končí #VánočníTrhy a už vzniká podoba pro Vánoce 2018 https://t.co/lkaj5iu3aJ https://t.co/jM1ljsquee

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!